CTT aruanne näitab, et 4 kümnest portugallasest ostab veebi

CTT e-kaubanduse aruande andmetel kasvas Portugalis veebikaubandus 2017. aastal 12,5%, mis on kaks protsendipunkti rohkem kui 2016. aastal, ulatudes 4145 miljoni euroni. Need arvud on kooskõlas ACEPI, digitaalmajanduse assotsiatsiooni avaldatud viimaste andmetega.

Aruandest selgub, et peamised põhjused, mis sunnivad portugali veebist ostma, on madalamad hinnad, ostmise lihtsus, reklaam ja mugavus, mida pakub võimalus igal ajal osta. Ja see näitab olulist kasvupotentsiaali, seda enam, et veebiostude sagedus suureneb. Kuus kümnest ostjast ostab internetis korra või rohkem kuus (+ 17% eelmisest aastast).

Portugallased ostavad veebist sagedamini, kuid madalama keskmise ostuhinnaga. CTT andmetel peegeldab see nähtus suuremat usaldust turu ostjate suurema Interneti-ostu osas, mis võimaldab impulsiivset ostmist, kasutades ära kampaaniad ja kampaaniad.

Tarbijad tegid keskmiselt 15,2 ostu aastas, mis on 4 ostu võrra rohkem kui 2016. aastal (+ 33%). Keskmine kulu oli 51,49 eurot ostu kohta ja suur osa (80%) oli toodetele. Andmete kohaselt on keskmine ostu kohta ostetud toode 2,1.

Ka mobiiltelefone ja tahvelarvuteid kasutatakse üha sagedamini ning aruanne näitab ka seda, et erinevate maksevahendite tarbimisprofiil püsib stabiilne ning lühiajaliselt pole selles valdkonnas oodata olulisi muutusi.

See on valdkond, kuhu CTT on investeerinud ja e-kaubanduse direktor Alberto Pimenta ei varja, et selle eesmärk on “jätkata riikliku e-kaubanduse ökosĂĽsteemi arendamise ja ehitamise juhtimist”. Ettevõte laiendab oma e-Segue pakkumist ja valmistab seda ette peagi turule toomiseks, Dott.