CubLinux – Chrome OS, mis toetab allalaaditavaid kohalikke rakendusi

CubLinuxi prooviversioon on allalaadimiseks saadaval, see on esimene vabastage kandidaat kui süsteem, mida varem nimetati Chromixium OS-iks, on süsteem sujuvam ja tõhusam, vt uudiseid.

Kui olete CubLinuxi projektis uus, võib see olla tingitud sellest, et seda nimetati varem Chromixium OS-iks, kuid Google’i kontol tuleb nime muuta pöörduge arendaja poole ja taotlege muudatust.

Nii et te saate paremini aru, mis see on, lõpetame. See on Linuxi distributsioon, mis põhineb Ubuntul ja millel on sama kontseptsioon nagu Google Chrome OS-il, nimelt pilverakenduste kasutamine, kuid suure erinevusega võib ka kohalikke rakendusi normaalselt kasutada, näiteks GIMP, Inkscape, Blender jne.

Allolevast videost näete meie süsteemi ülevaadet, kui seda veel nimetati Chromixium OS-ks, see annab teile aimu süsteemi tööloogikast. Kui CubLinuxi lõplik versioon välja tuleb, teeme uue analüüsi.

Tuleb märkida, et nüüdseks nimetatud CubLinux ei ole pärast nime muutmist välja andnud esimest stabiilset versiooni, seega on selle postituse ajal saadaval olev versioon ainult entusiastidele ja tarkvarast huvitatud inimestele, kes saavad arendajal selle parandada.

Koos nimemuutusega täiustas CubLinux ka oma välimust ja parandas selle toimimist, kuivades süsteemi veelgi, pöörates suuremat tähelepanu veebirakendustele, säilitades samal ajal kohalike rakenduste toetuse. Praegu põhineb see Ubuntu 15.10-l ja kasutab Linuxi 4.2 tuuma, mis on saadaval 32- ja 64-bitistes versioonides, millest viimast soovitatakse neile, kes soovivad UEFI-d toetada.

AllalaadimissĂĽsteem siin ametlikul lehel.