contadores estadisticas Saltar al contenido

Cupertino tuleb ja läheb: Apple võtab tööle iOS-i turvaspetsialistid, kaks nime lahkuvad ettevõttest

Veel üks päev, rida värvatud ja muid ohvreid Cupertinos andis meile väikese, kuid väärtusliku ülevaate Apple'i töö dünaamikast.

Päeva olulisemad uudised tulid turvaalalt: Ma oli selle rentinud Jonathan Zdziarski, iOS-i turvatööstuse üks tuntumaid nimesid. Kohtuekspertide konsultandid ja uurijad on üks olulisemaid nimesid ajal, kui Apple vaidles FBI-ga, pakkudes Ma-le väärtuslikku abi mitmetes juriidilistes lahingutes; teda tsiteeris ka meie siin, kui ta avastas turvarikkumise WhatsAppis ja iMessage'is.

Zdziarski on Apple'i turvatehnika alal ametikoht ning seoses värbamisega tuleb perioodiliselt avaldatavaid tehnoloogiamaailmaga seotud leide ja kommentaare peatada ka siis, kui tema Twitter on välja lülitatud, mis on siiani pisut kahetsusväärne. Ta ise teatas värbamisest oma isiklikus ajaveebis:

Mul on hea meel teatada, et olen võtnud seisukoha Apple'i arhitektuuri ja turvatehnika meeskonnas ning olen väga põnevil väljavaatest teha koostööd mõttekaaslastega, mis põhineb soovil kaitsta muud turvalisust ja privaatsust.

Kui Zdsiarski saabus, pakkisid teised tähtsad inimesed end kokku ja lahkusid Cupertinost. Üks nendest Joseph Huang, mille Apple saabus neli aastat tagasi, kui ettevõte ostis WiFiSLAM, algus spetsiaalne asukohatehnoloogia sisse asutatud ise.

1 Infinite Loop-s tegi Huang koostööd geograafilise asukoha määramise meeskonnaga ja jätkas WiFiSLAM-is välja töötatud tööd, ehkki oli ebaselge, mil määral ettevõtte arendatud tehnoloogia Ma toodetesse sulandus. Nüüd jätab Huang Apple'i tellimusse StartX, kiirendusettevõte käivitamine kellega tal oli suhe juba Cupertino töövõtjana, olles mentori ja nõustajana.

Veel üks hiljuti registreeritud madalaim tase on Donna Ogier, tegevjuht, kes juhib PT partnerlust Apple News teenuses avaldatud meediumisõidukitega. Ogier on nüüd ettevõtte töövõtja Snap, Inc. (ettevõte, kellele kuulub Snapchat), kus ta mängib sarnast rolli nagu see, mis tal Apple'is on: ta juhib seot Leida platvorm, korraldab Snapchati sisupakkumiste suurendamiseks partnerluse mitmete digimaailma väljaannetega, millel on juba sõlmitud lepingud selliste hiiglastega nagu ESPN ja BuzzFeed.

Sellega seotud märkuses said seitse Apple'i juhatuse liiget hiljuti suure boonuse piiratud aktsiapaketi vormis direktori aktsiaplaani osana, mis loodi algselt 1997. aastal.

Arthur D. Levinson, Robert Iger, James Bell, Al Gore, Andrea Jung, Ronald Sugar ja Susan Wagner said kumbki 1 852 piiratud teraseühikut, mille väärtus oli umbes 253 600 dollarit (~ R 800 000 dollarit). Toetus tuvastati Ameerika Ühendriikide väärtpaberi- ja börsikomisjoni (SEC) hiljuti avaldatud analüüsi põhjal ning direktori nõukogu pidi mõnda aega tegema koostööd Cupertino kõige täiuslikuma tellimusega.

(9to5Mac, AppleInsider, TechCrunch, Recode kaudu)