CyberTeami häkkerid varastasid tervishoiuministeeriumi töötajatelt kontosid.  Mida on rünnakust teada?

CyberTeami häkkerid varastasid tervishoiuministeeriumi töötajatelt kontosid. Mida on rünnakust teada?

Tervishoiuministeerium oli häkkerirühma CyberTeam arvutirünnaku sihtmärk. Väidetavalt jagasid ründajad Twitteris töötajate nimede ja paroolide loendit, ütles Lusa. Ministeeriumi allikate sõnul uurisid rünnakut juba Maailma Küberjulgeoleku Keskus, justiitspolitsei ja tervishoiuteenuste ühisministeerium.

Viimastel kuudel on avalik-õiguslike üksuste vastu suunatud rünnakud sagenenud ja märtsiks on CyberTeami grupil juurdepääs tuhandetele avalik-õiguslike üksuste e-posti aadressidele ja paroolidele, sealhulgas vabariigi presidendiamet, peaprokuratuur, politsei, pangad, parteid, Social Club Security ja isegi jalgpall. , ähvardas need andmed Internetis avaldada, vastuseks anonüümsete kollektiivsete juhtumite kohtuprotsessi algusele.

Kohtuprotsessis osales 21 inimest, keda süüdistati häkkimises, sealhulgas TugaLeaksi asutaja Rui Cruz. See rünnak, mis avaldas isegi täiskasvanutele mõeldud veebisaitide andmeid, oli kättemaks, et juhtida tähelepanu kohtuprotsessilt kõrvale.

Aprillis väitis CyberTeami rühm IT-rünnakut EDP vastu, mis küll muutis energiavarustust, kuid mõjutas klienditeenindust. Häkkeritel oli väidetavalt juurdepääs dokumentidele, mis sisaldasid andmeid sadade Ameerika Ühendriikides tegutseva rühma töötajate kohta.

Eelmisel nädalal väitis häkkimisrühm rünnanud teisi institutsioone, näiteks Lissaboni linnavolikogu ja kohtunike liitu.

SAPO TEK on uue rĂĽnnaku kohta kĂĽsinud riiklikust kĂĽberturvalisuse keskusest lisateavet, kuid pole vastust saanud.