DECO analĂĽĂĽsib haiglate veebisaite ja tuvastab nende veebis olles parimad ja halvimad

See uurimus näitab, et enamik saite on põhiteabe edastamiseks täielikud, kuid paljudel teistel tasanditel ebaõnnestub, näiteks kohustus teatada konsultatsioonide, operatsioonide ja tervisekontrollide ooteajad, aspektid, mis on seaduses sätestatud otse kasutajalt ja seetõttu peaksid neid rakendama riiklikud haiglad. Tulemused näitasid siiski, et 30% analüüsitud rahvatervise üksustest neid ei avaldanud.

Teine rahvatervise üksuse jaoks ebasoodne tulemus on veebipõhiste kohtumiste või eksamite korraldamise võimalus. Eraettevõtted on selles valdkonnas silmatorkavad, 71% osakutest tagab selle võimaluse.

Sama uuring näitas kasutatavuse nõrkusi, mis mõjutasid nii avalikku kui ka erasektorit: 68 analüüsitud saidist 47-l oli teksti raske lugeda; 43 asukohas olid aadressid keerulised ja neid oli raske hooldada (eriti riiklikes haiglates) ja ainult 14 olid mobiilside abil kasutamiseks valmis.

Kõigilt analüüsitud saitidelt leitud teabe hulgas olid algandmed, näiteks haiglate üldised kontaktid, osakondade nimed ja saadaolevad meditsiinilised erialad. Enamik tervishoiuasutusi pakuvad ka veebis juhiseid, kuidas sinna jõuda, ja umbes pooltel on teavet tugiteenuste, näiteks kohvikute või sularahaautomaatide kohta.

Mis puudutab teavet kasutaja õiguste ja kohustuste või arstliku läbivaatuse läbiviimisel osutatava ettevaatlikkuse kohta, siis on riikliku haigla veebisait täielikum kui erahaigla veebisait. Nendes üksustes on vähem levinud teave mõjupiirkonna (teenindatava elanikkonna) kohta, mis kolmandikus analüüsitud üldhaiglatest ei olnud kättesaadav.

Proteste uuring, mis võtab järgnevas infograafikus kokku kõige paremad ja halvemad tulemused, viidi läbi 68 avalikul (44) ja eraviisilisel (24) haigla veebisaidil.