DECO kukkus läbi viies Interneti-elektroonika kaupluses

DECO kukkus läbi viies Interneti-elektroonika kaupluses

Tarbijakaitseliitude analüüs koos erinevate veebipoodidega tuvastas ebaseaduslike või ebaõiglaste mõistete olemasolu. DECO analüüsitud 15 poest saadi viis negatiivset märkust, mida karistati tagastatud toodete hilinenud tagastamisega.

eXpansys, Minfo, Pixmania, Vobis ja Worten on selle analüüsi ebaõnnestunud kauplused, kui tagastatud toodete eest makstud raha tagastamiseks kulub rohkem kui 30 päeva, kuid teised kauplused keelduvad isegi saatmiskulusid hüvitamast, nagu juhtus Chip7, Redcoon , Mbit, Prinfor ja Colorfoto. DECO ei märkinud ülejäänud viie analüüsitud kaupluse nime ega nende klassifikatsiooni.

Tulemused avaldatakse ĂĽhingu veebisaidil ja edastatakse toidu- ja majandusohutusametile (ASAE) ning majandusministeeriumile, kuigi ASAE ĂĽlesandeks on veebipoodide kontrollimine ja seaduste rikkujate suhtes sanktsioonide rakendamine, meenutab DECO.

DECO viimastel andmetel motiveeris eelmise aasta veebipood ühingule rohkem kui 2000 küsimust, sealhulgas teabenõudeid ja kaebusi.

DECO tuletas meelde, et veebipoed peavad selgelt ja lihtsalt avalikustama müügitingimused, mis peavad sisaldama teavet isikuandmete kasutamise ja nende õiguse kohta parandada teavet ning vastavalt lepingu ülesütlemise võimaluse kohta. tähtaeg.

Reegel peaks keskenduma „topeltklõpsu” süsteemi kasutamisele, mis suunab tarbijat topeltkinnitama kokkuleppeid müügi- ja tellimistingimustega, vältides, et ta nõustuks tahtmatult ebaselge kaubandusliku ettepanekuga, selgitab DECO.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Fatima jahimees