DECO liitub PJ teatega: olge oportunistide suhtes ettevaatlik – Internet

Veebipõhised pettusehoiatused mitmekordistuvad, sest üha enam inimesi on karantiinis, püsivalt ühendatud ja paljud kontorites töötavad inimesed on sõnumitele ja e-kirjadele avatumad.

DECO andis äsja välja hoiatuse, mis ühendab endas PJ ja CNCSi tehtud toimingud ning näitab, kuidas petturlikud skeemid meelitavad kasutajaid petturlike skeemide juurde, näiteks pandeemia arenguga kaasnevad rakendused või haiguste imelised ravimeetodid. 19, kus eesmärk on andmetele juurde pääseda. "Esimene reegel on olla kahtlane, teine ​​- kaitsta ennast," ütles tarbijakaitse ühing.

"Burles usub, et hoolivad inimesed kipuvad käituma impulsiivselt," ütles ta ja lisas, et ebakindluse ajal on lihtsam, kui me elame, loobuda klõpsamast lingile, mis neile vastuse annab.

DECO osutab neljale skeemiliigile, mida kasutatakse kõige laialdasemalt, näiteks haiguste kogumise kampaaniad haigustele, Covid-19 sõeluuringud, pandeemia arengut käsitlevad infoplatvormid, NHS-iga asendatud vaktsineerimiskampaaniad.

Sellesse skeemi sattumise vältimiseks näitab DECO seitset reeglit kelmuse vältimiseks, muu hulgas seetõttu, et paljud skeemid saabuvad e-posti, WhatsApp või isegi sms kaudu. "Paljudel juhtudel võimaldab sõnumi kirjutamisviis näha, kas tegemist on kelmusega." Siin on mõned märgid, millele tasub tähelepanu pöörata:

1 – lugege teksti hästi läbi. Kui teil on kirjavigu või grammatilisi vastuolusid, kustutage need.

2 – ole kahtlane, kui need on kirjutatud muus keeles. Ametlik organ suhtleb portugali keeles portugali keeles.

3 – klõpsake linki. Kopeerige aadress ja kleepige see Google'i otsingukasti. Kui see on ohtlik, leiate kindlasti skeemi kohta teavet. Klõpsamise oluline asi.

4 – Kui almuseid on liiga palju, kahtlustavad vaesed ĂĽtlust, mis on nende lõksusõnumite kinnas. Covid-19 ei ravi siiani. Kui teile pakutakse lahendust, võib see olla pettus.

5 – Usaldage ainult ametlike asutuste, näiteks tervise peadirektoraadi ja tervishoiuministeeriumi teateid.

6 – olge ettevaatlik, kui teile pakutakse maski, desinfitseerivat geeli või isegi tualettpaberit. See põhivajadus, mida nĂĽĂĽd riiulil napib, on ka suur petuskeem.

7 – teadke aadresse, mis viitavad isikuandmete kogumise vormidele. Selle eesmärk on koguda andmeid, mis paljudel juhtudel võimaldab juurdepääsu mandaatidele, et pääseda juurde e-posti või kodupanka. Seda teavet pole kunagi kirjalikult ega telefoni teel kĂĽsitud. Paroolid ei tohi olla ĂĽleantavad.

Kui ähvardused tulevad meili teel

Andmepüügirünnakud saabuvad sageli e-posti teel. Ja kaugtööd, ühendustega, mis on ettevõtte tulemüürides sageli vähem turvalised ja kaitsmata, peate olema ettevaatlikum. DECO soovitused näitavad: