DECO on Airbnb-d teavitanud tarbijakaitse jaoks kriitilise elemendi puudumisest

„DECO viis 2016. aastal läbi uuringud, mis hõlmasid nn jagamismajanduses mitut platvormi ja tuvastasime paljud neist probleemidest […] pärast seda analüüsi kohtusime Airbnb-ga ja hoiatasime tarbijakaitsega seotud elementide puudumise eest “, selgitas DECO õigusekspert SAPO TEK Carolina Gouveia.

Euroopa Komisjoni täna Aibnb jaoks välja antud teatises selgitatakse puuduvate elementide tuvastamist, et majutusbroneerimisplatvorm vastaks Euroopa seadustele, nimelt hindade läbipaistval esitamisel ja vaidluste lahendamisel.

SAPO TEK võttis tarbijakaitseliidu seisukoha mõistmiseks ühendust DECO-ga ja Carolina Gouveia oli kohe seotud 2016.

aastal läbi viidud uuringuga.

Sel ajal hoiatas ühing selle platvormi käitumisjuhendi vajalikkuse eest, mis hakkas koostöös tarbimises olulist kaalu saavutama.

“Meil on käitumisjuhend, mis on välja pakutud suurema tarbijakaitse tagamiseks […] Esialgu oli Airbnb vastus väga huvitav, kuid siis, kuna reegleid oli vaja muuta, ei jätkunud neid lõpuks, ”selgitas advokaat

AnalĂĽĂĽsi, mis on nĂĽĂĽd Airbnb-le kõrvu tõstnud ja kõrvu tõmmanud, teevad riiklikud ametiasutused, mitte tarbijakaitseliidud, kuid DECO näitab, et see sobib järeldusega. “Probleem on olnud juba mitu aastat ja on oluline hakata puudutama neid digitaalplatvorme, mis väidavad, et neil pole vastutust kasutajaõiguste eest, kuna need on lihtsalt ĂĽhenduse loomise vahendid,” väidab advokaat, viidates sellele, mida tavaliselt nimetatakse “majanduslikuks uberiseerimiseks”. .

Airbnb ise on aeg-ajalt muutnud oma vastutuspoliitikat mitte ainult üürikodudega seotud juhuslike probleemide ja rikete tõttu, vaid tagab pettuse korral kasutajatele kaitse, kuid peab nüüd EL-i nõuete täitmiseks astuma sammu edasi.

“See on häiriv ettevõtlusvorm, kuid oleme näidanud, et selle platvormi jaoks on vajalik Euroopa reguleerimine,” rõhutab Carolina Gouveia.

Kuigi Airbnb ei kuulu DECO-s kõige enam kaebuste hulka, võivad advokaadid öelda, et see võib olla tingitud sellest, et tarbijad pole kindlad, kuidas antud juhul edasi minna.

Siiski tunnistab ta, et sellel platvormil majutuse broneerimine on turvalisem kui reklaamiplatvormi kasutamine, kus pettuste korral puudub tarbijate tugivõrgustik.

Praegu ei karista Euroopa Komisjon Airbnbi suhtes sanktsioone, kuid see võib olla võimalus, kui platvorm ei muuda oma protseduure augusti lõpuks.