Deepin – Linuxi distrod Hiinas ja kuidas nad saavad läänes hästi hakkama

Hiina turg on erinev, vaidlust pole. See on erinev tarbijatele, erinev ettevõtjatele, ettevõtetele, kes soovivad oma teenuseid seal kättesaadavaks teha, jah, Hiina on erinev! Räägime natuke tehnoloogia lahenduste loomise “Hiina viisist”, eriti töölaudadest, eriti Linuxil põhinevatest.

Ei saa eitada, et välistoodete ja ettevõtete poliitiline rangus, eriti Ameerika Ühendriikides, viis lõpuks Hiinas omaette turuni. Sellistel ettevõtetel nagu Apple, Microsoft, Google, Facebook ja paljudel teistel tehnohiiglastel pole riigis takistatud tegutsemast, kuid rida seadusi ja bürokraatiat muudavad nende tegevuse palju keerulisemaks ning põhimõtteliselt heidutatud ja piiratud.

See tuleneb osaliselt Hiina valitsuse soovist olla tehnoloogiliselt sõltumatu, ma ei saa neid selles süüdistada, ma arvan, et sellel juhtumil toime pandud rikkumiste keskel on isegi positiivne aspekt, suur probleem on põhjus, miks Hiina soovib oma tehnoloogia peatada. Kuid minu eesmärk pole rääkida poliitikast ja sellest, kuidas Hiina valitsus seal tegutseb, nii et jätsime selle uueks võimaluseks.

Naljakas on see, et kuigi see ei sobi lääne ettevõtete näoga, on Hiinas toodetud tooteid vaadates selge, kui inspireeritud nad on muidugi Apple’i, Microsofti ja Google’i lahendustest oma toodetega. jalajälg.

Kuigi Hiina pole tehnoloogia impordist eriti huvitatud, pole vastupidi, paljud hiiglaslikud tehnoloogiaettevõtted toodavad seal oma komponente, peamiselt nende toodetud madalate kulude ja ka suurte tehnoloogiakeskuste tõttu, lisaks Hiina ettevõtted nagu Xiaomi, Alibaba, Baidu , Huawai, Lenovo, Asus, Acer jne tähistasid oma läänepoolset turunime (hea või halb), et nad on edukad rahvusvahelised ettevõtted. Samuti mõjutab see läänes asuvaid tehnoloogiatootjaid sinnamaani, et täna on raske öelda “kes kopeeris keda”.

Isegi nii, isegi Hiina ettevõtete jaoks on Hiina avalikkusele ja lääne avalikkusele lahenduste pakkumine erinevad, on tootel erinevad, eriti visuaalsed omadused, mida ma ĂĽtleksin, ja eriti tundub see mulle reeglite vääriline: “Kui see on hea, pole vaja pöördeid muuta. Eesmärk pole ratast uuesti leiutada, vaid poleerida ja anda tarbijatele see, mida nad tahavad.”

Seal tulevad Hiina Linuxi distrod

Hiina valitsusel on Apple’i macOS-i vanas versioonis kerge inspiratsiooniga ametlik levitamine, see tähendab visuaalselt, kuigi see on “ametlik riiklik distro”, näitab statistika, et valitsuse otseselt kontrollitavate organite eemaldamine on osa kasutajaid liitunud.

Me teame, et Hiina valitsusel on väga järsk viis öelda inimestele, mida nad saavad juurde pääseda ja millele mitte, ning on teatatud, et seal toimub pidev jälgimine, seega on tegemist avatud lähtekoodiga süsteemiga, kust saate selle allikast teada, kui neid on. nende tahtlik takistamine õnnestus, eriti spetsialiseerunud avalikkuse poolt, kuigi enamik Hiina kasutajaid kasutab endiselt Windows XP-d. Jälgimine võib toimuda mitmel erineval viisil ja seda ei pea opsüsteemiga siduma, kuid oletame, et see on vähem murettekitav, kui näete koodi.

Lisaks sellele, et Linux on atraktsioon, on Hiina distros veel ĂĽks omadus nende liides, mis lisab väärtust mitmele erinevale sĂĽsteemile, olenemata sellest, kas need kuuluvad või mitte. Kaks suurepärast näidet, mida saame kommenteerida, on Ubuntu Kylin koos selle UKUI-ga, arvestades selle kasutatavust. Windows ja Deepin, millel on “morphing” -liides (nagu Power Rangers) ja mis mäletavad nii MacOS-i kui ka Windowsi.

Hiinas levitamise huvitav asi on see, et võite isegi öelda, et mõnedel asjadel puudub originaalsus, kuid kui neil on ĂĽks asi, siis see lahendab probleemi. Meeldib see teile või mitte, kuid juba olemasoleva asja loomise või ĂĽmbermõtestamise “hirmu puudumine” lihvib lõppkokkuvõttes kasutajakogemuse kontseptsioone.

Deepin on suurepärane näide:

“- Kas kasutajad eelistavad Windowsi või MacOS-i välimust või hoopis midagi muud?”

“- ma ei tea, pane mõlemad maha!”

Probleemide lahendamise käitumist saate jälgida, kartmata Deepini muutmist erinevates aspektides kogu distro elu jooksul, sellel on juba mitu erinevat liidest, kuni ta otsustab oma teha, see põhineb Ubuntul, täna Debianil, sellel on juba perioodilisi väljaandeid, täna on Rolling Release, on kasutanud väga värvilisi ikoone (Hiinas väga populaarne), täna pakub see ka lameda ikooni valikut, järgides tänapäeva “traditsioonilisemat” kujundust.

Kas kasutajad soovivad hõlpsalt programmeerida?

Kuidas oleks võtta kõik paketid ja panna kõik ühte hoidlasse? Valmis. Deepini hoidlas on palju kasulikke rakendusi, nagu Arch AUR ja Ubuntu PPA, kombineerituna ja ühilduvad endiselt .deb-pakettidega, kõik liideses, kus peate lihtsalt klõpsama, ei midagi muud.

Tõepoolest, nad ei ole häbelikud juba töötava ümbermõtestamise ja ümberkujundamise pärast, tulemuseks on Hiinas kasvav ettevõte ja süsteem, mis hakkab väljaspool seda tähelepanu tõmbama.

Kaugel sellest, et Deepin oleks teie või isegi Ubuntu Kylini jaoks ideaalne või ideaalne, kuid mis tähelepanu köidab, on see, et Hiina tehnikatootmine on juba teie ümber ja te pole võib-olla märganud Asuse, Aceri, Lenovo arvuteid ja komponente? Kõik hiinlased.

Hiina turustajate suhtumine avalikkuse teenimisse muretsemata “Vaadake, nad kopeerisid seda või teist.”, tuues lõpuks (võib-olla) just seda, mida ĂĽldsus (või enamik neist) soovib, lihtsust ja ilu. Kuidas oleks WPS kontor?

Ma arvan, et on veel vara öelda, et Deepin on A DISTRO lauaarvutite jaoks, kuid nad on teel ja tasub silma peal hoida.