DeepMind paigutab tehisintellekti oma keskkonnauuringute teenistusse Serengetisse

Pärast inimeste peksmist mõnes mängus ja joonistamise õppimist hakkab DeepMind aitama keskkonnauurijatel Tansaanias Serengeti rahvuspargis loomapopulatsioonide käitumisdünaamikat uurida.

Sellel alal on ainulaadse bioloogilise mitmekesisusega 70 liiki suuri imetajaid ja 500 linnuliiki. Projekt “Serengeti lõviuuring” on umbes 10 aastat kaardistanud loomade käitumist ja pargi elanike demograafiat, tehes fotosid liikumisega aktiveeritud kaamerates.

Kuid projekt sõltub Zooniverse platvormil vabatahtlikest kogu maailmas, kes aitavad liike tuvastada ja kokku lugeda, mis võib fotode registreerimisest kuni liikide tuvastamiseni kuluda kuni aasta. Kasutades liikide tuvastamiseks DeepMindi tehnoloogiat, saab seda aega vähendada üheksa kuu võrra.

Selle tehnoloogia tähtsus, et suudetakse toime tulla Serengeti tingimustega, näiteks võimaliku energiakatkestusega ja Interneti-ühenduse puudumisega, on meeskond veel üks aspekt, mida meeskond arvestab, et tehnoloogia saaks töötada lihtsa riistvaraga ja vähese ühenduvusega.

Nende andmete uurimine ja analüüs on hädavajalik, et analüüsida biosüsteemi dünaamikat ja selle muutumist koos inimeste mõjudega ning võtta praktilisi samme, mis neid muutusi leevendavad ja säilitavad selle ainulaadse elupaiga terviklikkuse.