Dexter pole lihtsalt sarimõrvar ... ta on ka viirus

Dexter pole lihtsalt sarimõrvar … ta on ka viirus

Iisraeli turvafirma Seculert tuvastas pahavara, mis nakatas kümneid PoS-terminali vähemalt 40 riigis ja varastaks tuhandetelt kasutajatelt maksekaardiandmeid, kui need kaardid masinatesse sisestati. Seejärel analüüsitakse teavet programmidega, mis võimaldavad kaarte dekodeerida ja kloonida.

PoS on makseterminal, mida kasutatakse restoranides, kauplustes, kohvikutes ja muudes kaubandusharudes ning pahavara on nimetatud turvafirma järgi, kes identifitseerib selle Dexterina.

See nimi on tuttav kõigile, kes jälgivad Ameerika seriaale, kus peategelaseks on sarimõrvar “tapja”, kes on peidus Miami politsei vereanalĂĽĂĽtiku tavaelus. Sel juhul valiti see seetõttu, et komponentides leiduvaid teksti stringe analĂĽĂĽsiti samal ajal, kui teadlased töötasid muude ohtude kallal.

Seculerti uurimise käigus leiti lõpuks, et pahavara mõjutas neljakümnes riigis eksisteerinud kaubamärgisüsteemi, mis oli loetletud mitmetes Euroopa riikides, kuid kus Portugal vähemalt praegu pole. Pahavara jälgi järgides on leitud käsuserver, kuhu laaditi alla maksekaartidelt kopeeritud andmed.

Kõnealused serverid asuvad Seišellidel ja seal hoitav teave on lubatud, et tagada rünnakute kajastamine riigis. Mõjutatud kasutajate arv on ebatäpne, kuid arvatakse, et see on viimastel nädalatel olnud tuhandetes ja rohkemates riikides, kui selles esimeses etapis tuvastati. Kõiki mõjutatud masinaid toetab Windows koos erinevate versioonidega.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi