[Dica] 5 näpunäidet iPhone’is väärtusliku ruumi vabastamiseks

Igaüks, kellel on 16 GB iPhone, teab mälupeavalusid, sest neil on alati vähe kettaruumi ning kõige loomulikum reaktsioon on lugude, fotode ja videote käivitamine ja kustutamine, et näha, kas see laheneb.

Kuigi see meedium võtab märkimisväärselt ruumi, on teie iPhone’i täis muud tegurid ja lahendused on suhteliselt lihtsad.

Põhimõtteliselt seisame silmitsi 2 probleemiga: vahemälu Safari võrguühenduseta lugemisloendist ja mõned rakendused nagu Facebook, mis vahemälu kogu meie tarbitud sisu ja aja jooksul võib see tõesti kole minna. Niisiis, läheme rakenduse juurde.

Facebook

Facebooki teema on väga oluline: minu iPad on 16 GB ja hiljuti kohtasin olukorda, mis oli tĂĽĂĽtu, kuna sellel polnud rohkem ruumi. Kui läksin tarbimist vaatama, oli Face’il vähemalt 850 MB ja App Store’is nullitud rakendusel “puhas” oli ainult 70 MB. Seega on hea sellele teemale tähelepanu pöörata.

iphone ilma ruumita

Mis juhtub, on see, et rakendus salvestab kogu tarbitud sisu (nagu ma varem ĂĽtlesin). See tähendab, et kõik fotod, mida olete teiste inimeste nägude kaudu vaadanud, salvestatakse teie iPhone’i – mõelge, mitu päeva jooksul näete. Teine probleem on see, et kui linki puudutate, peaksite märkama, et leht avaneb rakenduse sisseehitatud brauseris, mitte Safaris. Suur probleem on see, et IGA avatud leht on vahemällu salvestatud, nii et see laadib kiiremini järgmisel korral, kui kasutaja sellele sisule juurde pääseb.

Täpselt nii, kõik saidid, mille avate Facebooki rakenduse kaudu, on vahemällu salvestatud ja see koguneb koos fotodega ning ühe kuu jooksul võidakse teid üle 1 GB laadida.

Mis on lahendus?

Kahjuks ei saa iOS-is vahemälu kustutada iga rakenduse jaoks eraldi. Nii et ainus viis on kasutada toorest jõudu: regulaarselt kustutage rakendus ja installige see uuesti. Tasub mainida, et uusim versioon on seda aspekti parandanud ja see rakendus ei võta palju mälu, kuid see võib ulatuda umbes 400 MB-ni ja MB-st MB-ni kanaliha täidab vestlust, sest on ka muid rakendusi, mis võtavad ruumi, näiteks WhatsApp.

Mis on valesti

See on teine ​​kurjategija. Gruppidena saadetud fotod ja videod salvestatakse kuhugi. Ja seal on veelgi suurem probleem, sest tarbitud ruumi korrutatakse.

iphone ilma ruumita

Seda seetõttu, et rakenduse uues versioonis salvestatakse kõik vastuvõetud pildid teie iPhone’i fotogaleriisse ja rakenduse vahemällu. Sellest hoolimata võtab see sisu, kui saate 200 MB fotosid ja videoid, iPhone’is 400 MB ruumi.

Mida teha?

Ă•nneks saab selle funktsiooni keelata. Selleks minge lihtsalt jaotisse Seaded> Vestluse seaded ja tĂĽhjendage märkeruut “Salvesta aktsepteeritud meedium”.

Samuti on oluline meedia automaatne allalaadimine välja lĂĽlitada, kuna saate kontrollida allalaaditavat ja takistada teie iPhone’i kasutute fotode laadimisel. Selleks minge tagasi jaotisse Vestluse seaded ja puudutage valikut Automaatne meediumide allalaadimine, lĂĽlitage kõik välja.

iphone ilma ruumita

Samuti peaksite fotod rakendusest fotod korrapäraselt kustutama. Samuti on hea minna igasse vestlusse / gruppi, pääseda meediumile ligi ja kustutada varem kustutatud fotod ja videod, kuna need kaovad siis vahemälust.

Selle tulemusel väheneb WhatsAppi poolt hõivatud ruum dramaatiliselt.

Spotify ja muud veebipõhised muusikarakendused

Spotify, Deezer, Rdio ja muud muusika voogedastusteenused on WhatsAppi ja Facebookiga sama probleemiga: nad salvestavad sisu. Lahendus on sama mis Facebooki rakenduse puhul, mis seisneb selles, et iga rakendus tuleb eemaldada ja uuesti installida, kui tarbitav ruum on märkimisväärne.

iphone ilma ruumita

Muud rakendused

Noh, praktiliselt võimatu on loetleda kõiki rakendusi, mis söövad teie iPhone’is ruumi, nii et järelejäänud näpunäide on “silmad lahti”. Logi sisse Seaded> Ăśldine> Kasutamine> Halda salvestusruumi ja vaadake kettaruumi järjekorras tellitud rakenduste loendit. Nii et olge suurte rakendustega ettevaatlik. Näiteks mulle väga meeldivad tapeedirakendused, nii et ĂĽks neist võtab kokku peaaegu 200 MB, rakendus on ainult 20 MB ja ĂĽlejäänud on vahemälu.

Lahendus on kõigi jaoks sama: desinstallige ja installige uuesti.

Safari

Safari on iPhone’i jaoks parim brauser (eriti kui teil on ka Mac) ja tõeliselt tore funktsioon on Lugemisloend: jagamisnupul on valik “Lugemisloend”, mis võimaldab teil linke edasiseks lugemiseks salvestada.

Kuna see funktsioon muudab kogu salvestatud sisu lugemiseks kättesaadavaks ka võrguĂĽhenduseta, tähendab see, et see salvestab need andmed teie iPhone’i ja kõik on vahemälus. Kui kasutate seda funktsiooni palju, pidage meeles, et Safari võtab tõenäoliselt palju ruumi – minu puhul oli see 200 MB.

Selle vahemälu tühjendamine on üsna lihtne. Lase käia Seaded> Üldine> Kasutamine> Salvestusruumi haldamine> Safari. Pange tähele, et ülaosas on nupp „Muuda”, lihtsalt puudutage seda ja kustutage see Võrguühenduseta lugemisloend, nagu näidatud.

iphone ilma ruumita

Sellega saate märkimisväärselt ruumi kokku hoida. Näete, et kui teil on kõik siin loetletud rakendused (mis on väga tõenäoline, välja arvatud Spotify), koguneb teil peaaegu 1 GB raisatud ruumi, millest fotosid jätkub.

Kas teil on kĂĽsimusi? Kommenteeri kindlasti allpool!

Kas soovite rohkem näpunäiteid? Seejärel loe ka:

[Dica] Leidke iOS 8-st kõik meilifunktsioonid

[Dica] 2 tasuta rakendust iOS 8-s vidinate nautimiseks

Table of Contents