Digia ostab Nokia Qt ja avab tarkvara Androidis ja iOS-is

Kogu Qt arendusplatvormiga seotud Nokia äri langeb Soome tarkvara- ja teenindusettevõttele Digia, kes alates eelmisest aastast on vastutav tarkvara kommertslitsentsimisega seotud osade eest.

Tarkvara esitletakse kui “avatud lähtekoodiga arendusplatvormi”, võimalust luua lahendusi Androidile, iOS-ile ja Windows 8-le, kavatsevad uued omanikud seda võimalikult kiiresti kinnitada, teatas ta.

Veebipõhises avalduses ei avaldanud Digia tehinguga seotud summat, kuid väidab, et on jõudnud Norraga ja Berliinis asuva Nokiaga kokkuleppe alla, mis hõlmab tarkvara, tehnoloogia ja 125 töötaja omandiõiguse üleandmist.

Täpsemate hinnangute kohaselt kasutab tarkvara praeguseks umbes 450 000 programmeerijat, peamiselt graafiliste liidestega tarkvara arendamiseks. Digia ütleb, et seda kasutatakse umbes 70 tööstusharus (küljel mobiiltelefon), sealhulgas autotööstus, meditsiin ja kaitse.

Qt platvormi omandas Nokia 2008. aastal, kui tootja ostis Trolltechi, ja vahetab uuesti omanikku osana ettevõtte plaanidest loovutada põhitegevusega mitteseotud ärivaldkonnad. Reutersi teatel on Digia makstud summa vaid “murdosa” sellest, mida mobiiltelefonide tootja Trolltechile neli aastat tagasi andis.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Joana M. Fernandes