Digidiplom: vaadake seitset kĂĽsimust ja vastust dokumentide kohta

Digidiplom on haridus- ja kultuuriministeeriumi (MEC) uus programm, mis käivitati eelmisel teisipäeval (10). Uut teenust pakuvad kõik avalik-õiguslikud ja erakõrgkoolid, kes eeldatavasti väljastavad diplomid digitaalses formaadis aastaks 2020. See dokument jõuab praktikantideni 15 päeva jooksul ja sellega saab tutvuda otse haridusasutuse veebisaidil. Algselt Santa Catarina föderaalse ülikooli (UFSC) testimisel maksis see uus mudel 85,15 dollarit, tavapärane trükiversioon aga 390,26 dollarit. Üldiselt loodab MEC uue tehnoloogiaga kokku hoida 48 miljonit dollarit aastas.

LOE: Aasta mäng: vaadake üle 2019. aasta TechTudo auhinna võitjad

Föderaalvalitsus alustas projekti 2018. aastal ja andis sel aastal välja seda tüüpi diplomeid reguleerivad määrused, et seda saaks rakendada aastaks 2020. Eesmärk on, et aastaks 2021 saaksid kõik riigi kõrgkoolid dokumente väljastada. Vaadake loendi alt peamisi kahtlusi digitaalse diplomi suhtes.

1/2 MEC-st käivitas eelmisel teisipäeval toimunud tseremoonial digitaalse diplomi (10) – Foto: Reproduction / Gabriel Jabur / MEC

MEC käivitas oma digitaalse diplomi eelmisel teisipäeval toimunud tseremoonial (10) – Foto: Reproduction / Gabriel Jabur / MEC

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid soodushinnaga tooteid? Leidke TechTudo võrdlus

1. Mis on digitaalne diplom?

Digitaalne diplom on kõrghariduskursuse lõputunnistuse elektrooniline viis. Selle mooduse loonud määruste kohaselt peavad kõik föderaalsesse haridussüsteemi kuuluvad avalik-õiguslikud ja erakõrgkoolid väljastama digitaalse diplomi.

Määruses on sätestatud, et see väljaanne on mõeldud ainult kõrgkoolidele. Teisi õpetamisviise tekst ei sisalda, kuigi MEC on olnud huvitatud nende kohandamisest mingil hetkel mudeliga.

2. Millal see saadaval on?

MEC teatab oma ametlikul veebisaidil, et 10. detsembril 2019 on võimalik välja anda digitaalne diplom, mis sõltub ainult kõrgkooli kleepuvusest. Diplomi kohustuslikud väljaanded jõustuvad alles 2022. aastal.

2/2 Digitaalse diplomi rakendamise ajakava – Foto: avalikustamine / MEC

Digitaalse diplomi rakendamise ajakava – Foto: avalikustamine / MEC

3. Kellel võib olla digitaalne diplom?

Olenevalt õppeasutusest on kõigil trükitud kõrghariduse diplom ja kõigil, kes selle sooritavad. Neile, kes pole lõpetanud, peab asutus väljastama digitaalse diplomi. Neile, kes on juba lõpetanud, on loogika sama: asutus, mille lõpetate, peab väljastama dokumente. Seetõttu küsige lihtsalt asutuselt, millal saate digitaalse diplomi välja anda.

4. Mis on selle uue vormingu eelised?

Haridusministeerium kavatseb vähendada sertifikaatide võltsimisega seotud pettuste esinemist, kuna dokumentide autentsuse kontrollimine on lihtsam. Lisaks peaks uus formaat kiirendama üliõpilaste kättetoimetamise aega, õppijatel on juurdepääs dokumentidele, millel on sama juriidiline kaal kui digitaalsel, kuni 15 päeva.

5. Kuidas pääsen digitaalsele diplomile?

Praeguseks on MEC just välja andnud, et digitaalsele diplomile pääseb juurde mobiili või arvuti kaudu ja dokument on väljaandva asutuse veebisaidil. Kuna diplom kasutab Brasiilia avaliku võtme infrastruktuuri – ICP-Brasiilia, on digitaalsel diplomil loodud võtmete autentsust võimalik otsida.

6. Kas kraadiõppurid saavad ka digitaalse diplomi?

Magistrandid ja doktorandid ei saa praegu digitaalset diplomit. Kuigi MEC on huvitatud kraadiõppe digidokumentide avaldamise laiendamisest, pole see praegu nii. See tehnoloogia sisestamise periood on mõeldud spetsiaalselt üliõpilastele või kraadiõppuritele.

7. Kas digitaalsetel ja trükitud diplomitel on sama juriidiline väärtus?

Mõlemal formaadil on sama juriidiline kaal. Erinevus seisneb turvalisuses ja hõlpsas kontrollimises. MEC on just lisanud selle uue viisi ja annab digitaalse diplomi määrusega sama kehtivuse kui trükitud vorm.

Võimalikud paralleelid trükitud ja digitaalsete diplomite vahel on CNH trükitud ja digitaalsed diplomid, millel on sama dokumentaalne väärtus. Erinevus seisneb erinevates reguleerivates süsteemides, kuid õigusliku väärtuse osas on need samad.

Digitaalse diplomi ja MEC kaudu

Kuidas CNH Digital registreerida ja teenuseportaalis aktiveerida

Kuidas CNH Digital registreerida ja teenuseportaalis aktiveerida