Digitaalne solidaarsus: operaatorid pakuvad COVID-19 tõttu piiramatut andmesidet ja Internetti

Teade COVID-19 puhangu eskaleerumisest pandeemiaks muudab paljudes riikides alarmi veelgi valjemaks. Kogu maailmas astuvad telekommunikatsioonioperaatorid samme infektsioonide ennetamise ja tõrje järgimise hõlbustamiseks, aidates praegu kodus töötavatel või õppivatel elanikkondadel paremat juurdepääsu Internetile.

Portugalis teatasid Altice (MEO), NOS ja Vodafone, et pakuvad 17. märtsil COVID-19 tõttu 10 GB andmeid. Selle meetme eesmärk on võimaldada kasutajatel pääseda Internetti juurde väljaspool töökohta, kuna paljud töötajad töötavad nüüd kaugtööga, püüdes vältida edastamist vabatahtliku karantiini tingimustes.

Itaalias, ĂĽhes Euroopa riigis, mida pandeemia COVID-19 kõige rängemini tabas, on digitaalse solidaarsuse kampaaniaga liitunud mitu telekommunikatsioonioperaatorit. Näiteks Itaalia meeskond otsustas laiendada “punases tsoonis” varem rakendatud meetmeid kogu riigis. Nende hulgas on piiramatu mobiilsidepakett kuu aja jooksul, samuti piiramatud kõned tavatelefoninumbritele. Vodafone aitab ka kaugtööd kasutavaid ettevõtteid tasuta helistamisplaanide ja Interneti-ĂĽhenduse kaudu.

Hispaania üks suurimaid telekommunikatsioonioperaatoreid Telefónica teatas pressiteate vahendusel, et pakub järgmise kahe kuu jooksul Fusioni ja Movistari plaanide raames klientidele täiendavat 30 GB mobiilset andmesidet. Lisaks muudab ta telekanalitega seotud pakkumisi, et rohkematel tellijatel oleks vaba juurdepääs spordi- ja lastesisu juurde. Orange, MásMóvil ja Vodafone pakuvad abonentidele ka tasuta mobiilandmeid, ütles El Mundo.

Prantsusmaal teatas Prantsuse telekommunikatsioonioperaatori Iliad tütarettevõte Free esimesena sarnasest sammust. Pressiteates teatas ettevõte, et aprilli lõpuks on kõigil 5 miljonil odavaima plaani kasutajal, mida õpilased sageli kasutavad, õigus tavapärase 50 MB asemel 1 GB mobiilandmele.

USA kaks suurimat Interneti-teenuse pakkujat on teatanud, et nad muudavad pakutavaid lairibateenuseid vastusena suurele arvule ameeriklastele, kes loovad töö või õppimise jaoks kodus Internetti.

AT&T on esimene, kes kinnitab, et tõstab kõigi abonentide lairibaplaanide andmelimiiti kuni edasise arenguni COVID-19 osas, teatas ettevõte emaplaadi veebisaidil. Varem oli piiratud plaaniga klientidel oht maksta iga täiendava 50 GB tarbimise eest trahvi kuni 10 dollarit.

Comcast on aga keskendunud programmile Internet Essentials, mis pakub lairibapakette madalama sissetulekuga peredele, 9,95 dollarit kuus. Nüüd pakub ettevõte järgmise 60 päeva tasuta plaani. Pressiteates teatas Comcast ka, et see suurendab kõigi abonentide Interneti-kiirust 25/3 Mbps-ni.

Kuna ka Austraalias kasvab kodus töötavate ja õppivate inimeste arv, otsustas operaator Optus anda aprillis tellijatele boonusena 20 GB mobiilset andmesidet. Lisaks saavad kõik kliendid, kes järgmise kuu jooksul maksavad rohkem kui 40 USA dollarit, 10 GB. Avalduses avaldatud otsus järgis USA operaatori samme.