Digitaalse lõhe vastu võitlemine on kogukonna jätkusuutliku arengu tagamiseks hädavajalik

Lisaks sellele, et Web Summit on uuenduslike projektide näitus, on see ka ruum, mis on pĂĽhendatud humanitaarprobleemide tehnoloogiliste lahenduste arutamisele. Neljanda tööstusrevolutsiooni algusega on võitlus “digitaalse lõhe” vastu, eriti arengumaades, muutunud väga oluliseks, saades ĂĽheks oluliseks sammuks säästva arengu teel.

Digitaalse lõhe põhjas pole mitte ainult tehnoloogilisi probleeme. Nagu selgitas KaiOS Technologies tegevjuht Sebastien Codeville, pole neljast miljardist inimesest maailmas, kellel puudub Interneti-ĂĽhendus, “ainult osa umbes 750 miljonist” pole endiselt ĂĽhendatud, kuna nad elavad piirkondades, mida digitaalvõrgud ei hõlma.

Probleemi lahendamiseks on vaja arvestada majanduslike, kultuuriliste ja sotsiaalsete teguritega, samuti digitaalse kirjaoskuse puudumisega, määrates tulevaste ĂĽhiskondade etapil vastutava isiku kindlaks sessioonil, kus osalesid ka Jonathan McKay Girl Effectist ja Maya Horgan Famodu, Ingressive’i partner.

Ehkki mobiilse andmeside kulud Aafrikas on maailma ĂĽks kõrgemaid, kasvab mandril Interneti-ĂĽhendus ja praegu on „selles maailma piirkonnas ĂĽhendatud kasutajaid rohkem kui Ameerika Ăśhendriikides ja Ăśhendkuningriigis tervikuna”, ĂĽtles Maya Horgan Famodu. Nigeeria investorite sõnul võib ettevõtlusel olla oluline roll “digitaalse lõhe” ĂĽletamisel, sest ĂĽha enam veebiga ĂĽhendatud universumis võivad idufirmad aidata inimestel teadvustada, et struktuuriprobleemide, näiteks rahanduse või liikuvuse, lahendused võivad olla Interneti kaudu.

Edendada soolist võrdõiguslikkust ja haridust

Jonathan McKay jaoks peab digitaalne kaasatus tähendama suuremat soolist võrdõiguslikkust. Mittetulunduslike toodete juht juhib tähelepanu sellele, et naiste ja tüdrukute veebitööriistadele juurdepääsu hõlbustamine on viis nende võimestamiseks. Girl Effect on koostöös tehnoloogiaettevõttega välja töötanud rakenduse, mis võimaldab noortel juurde pääseda „olulisele teabele, mis suurendab nende haridust“.

Haridus on ka Sebastien Codeville jaoks oluline punkt digitaalse kaasamise protsessis. Isegi kui rakendatakse Internetile juurdepääsu edendavaid meetmeid, kipuvad inimesed end “ülekoormatuna” tundma, eriti kui neil pole palju kogemusi, ütles KaiOS Technologies selle juurdepääsuga tegevjuht. Sellisena arendab ettevõte veebirakendusi ja -teenuseid, mis aitavad inimestel mitte ainult teadlikumalt astuda oma esimesi samme veebimaailma, vaid ka parandada oma digitaalse kirjaoskuse oskusi.

Mõju tervisele ja jätkusuutlikkusele

Digitaalse lõhe tagajärjed võivad mõjutada selliseid valdkondi nagu tervis ja tehnoloogiliselt kõrgtehnoloogiliste vahendite puudumine arenenud riikides võib ohustada tuhandete inimeste elu. Sellised ettevõtted nagu Philips ja Bayer soovivad selle probleemiga toime tulla ja tutvustada ettevõtte väljatöötatud lahendusi ettevõtteinnovatsiooni tippkohtumisel.

Digitaalse transformatsiooni ülemaailmse juhi Saskia Steinackeri sõnul on ettevõtte jätkusuutlik toitmine kogu maailmas. Et tagada mitte ainult ülemaailmne juurdepääs piisavale toitumisele, vaid ka tõhusamatele põllumajandustootmisviisidele, viiakse sellistes riikides nagu Brasiilia läbi digitaalseid põllumajandusprojekte, pidades silmas Aasia ja Aafrika mandreid.

Philips investeerib üha enam tervishoiusektorisse: alates tarbijatele mõeldud meditsiiniseadmete, näiteks uneapnoe põdejate maskide tootmisest kuni haiglatele ja tervishoiutöötajatele mõeldud seadmeteni.

Nagu ütles innovatsiooni- ja strateegiadirektor Jeroen Tas, soovib ettevõte asetada tehnoloogilisi uuendusi inimteenustele ja demokratiseerida juurdepääsu. Philips viis hiljuti koostöös PURE-ga ellu projekti, mille eesmärk on aidata Rwanda tervishoiutöötajatel arendada oma oskusi pildijuhtimise valdkonnas sarnaselt ultraheliuuringuga.

Veebitippkohtumist nägi SAPO TEK meeskond

SAPO TEK jälgib veebi tippkohtumist, kus tuuakse välja kõige asjakohasemad teemad ja suundumused.

Tutvuge ka galeriiga piltidest, mille kogusime oma veebitippkohtumise päevikusse.

Kas kohtume järgmisel aastal?