3D-näo tuvastamise võistlusel on Apple kaheaastase edumaa konkurentide ees

Digitaalse privaatsuse kaitsegrupid väljendavad muret iPhone X-i TrueDepth-tehnoloogia pärast

SEE iPhone X pole jõudnud (peaaegu) ĂĽhegi tarbija kätte kogu maailmas, kuid näiteks “tugevate isiksuste” paljud aspektid on juba mõnda aega rääkinud.

Nende aspektide hulgas on ĂĽks poleemika meistrinaid tehnoloogia TrueDepth, mis täiendab seadme esikaamerat ja võimaldab mitmete ĂĽlitäpsete andurite abil 3D-tunnust tuvastada selle, mida see jäädvustab – nagu meie näod, nii seadme avamiseks Face ID kaudu kui ka Animoji venitatavate firulaste jaoks.

Praegu on mitu digitaalse privaatsuse eest seisvat rĂĽhma väljendanud muret võimalike häirete pärast, mida tehnoloogia võiks lubada. SEE Ameerika kodanikuvabaduste liit (ACLU, see tähendab Ameerika Kodanikuvabaduste Liit) ja Demokraatia ja tehnoloogia keskus (CDT ehk Demokraatia ja Tehnoloogia Keskus) tegi avalduse Reuters omamoodi “lĂĽnga” paljastamine Apple’i privaatsuspoliitikas näotuvastustehnoloogia osas – lĂĽngad, mis organisatsiooni sõnul võivad kahjustada iPhone X kasutajate privaatsust.

Põhimõtteliselt kokkuvõtteks on see, et Apple hoolitseb selle eest, et kõik näo ID ja näotuvastuse mooduli andmed oleksid salvestatud kohapeal, seadmesse ega saadetaks kunagi oma serveritesse ega midagi sellist – see on vaieldamatu ja pealtnäha puutumatu reegel. . Ăśhingu sõnul peitub probleem selles, et Apple lubab kolmandatel osapooltel töötavatel arendajatel kasutada TrueDepthi tehnoloogiat oma rakendustes ega piira selle tarkvara abil hõivatud sisuga tehtavaid toiminguid. See tähendab, et teoreetiliselt saavad arendajad kasutajate nägusid, näoilmeid ja tähelepanu puudutavat teavet oma serverites tuvastada ja salvestada.

Face ID eristab maske reaalsetest inimestest

Apple’i privaatsuspoliitika teeb selgeks, et arendajatel on juurdepääs ainult näotuvastuspunktide matemaatilisele esitusele, mitte kasutaja näo visuaalsele kaardile – see tähendab, et nende saadud andmetest ei piisa näiteks telefoni avamiseks. Lisaks ei saa arendaja neid andmeid mingil viisil mĂĽĂĽa ja kasutaja peab selgesõnaliselt lubama asjaomasel rakendusel juurdepääsu esikaamerale, et tuvastus saaks tööle hakata.

Kuid rĂĽhmad väljendasid muret selle pärast, mida arendajad saaksid teha pärast seda, kui näoandmed seadmest lahkusid ja oma serveritesse läksid; Murettekitavate punktide hulgas on eriti tundlik Apple’i võime (või suutmatus) tuvastada ja blokeerida ettevõtte rakendusi rikkuvaid potentsiaalseid rakendusi.

Eelkõige kipuvad mu kuklal olevad juuksed mõtlema ka väljavaate peale, mis sunnib teid seda tegema vaata reklaami jaoks, kuni see lõpeb ja peatub, kui vaatate kõrvale. Arvestades, et Apple’i poliitika võimaldab arendajatel tuvastada tarbijate silmaliigutusi ja näoilmeid, oleks see teoreetiliselt väga lihtne. See on lausa õudne, dĂĽstoopiline ja vale.

Olukorra ĂĽksikasjad saavad avalikkusele muidugi selgeks alles siis, kui suur hulk kasutajaid kasutab iPhone X-i ja teadlased saavad oma käitumist põhjalikult analĂĽĂĽsida. Praegu on olemas ainult hoiatused ja aruteluettepanekud – mis on lõppkokkuvõttes vana ja oluline arutelu, sest Internet on Internet: kui palju privaatsust soovite, et teil oleks täpsem teenus?

Loopi kaudu