Digitaalsed emotikonid vanuses 30 aastat! :-)

Digitaalsed emotikonid vanuses 30 aastat! :-)

KolmkĂĽmmend aastat tagasi lihtsustas emotsionaalse oleku väljendamist vaid kolme tähemärgi kombinatsioon – see oli õitsva tuleviku algus sellele, mida me nimetame Smiley Digitaliks või Emotikoniteks.

Pilt: AndroidPIT.de

Lisaks mõnele häbelikule esinemisele aastatel 1857, 1862, 1912, 1940, 1963 ja 1969, loodi 19. septembril 1982 emotikonide kasutamine konkreetsete ettepanekutena emotsioonide väljendamiseks. Carnegie Melloni ülikoolist pärit professor Scott Fahlman oli esimene inimene, kes dokumenteeris digitaalselt emotikone, mis tähistavad õnne ja kurbust :-(.

Tasub meeles pidada, et naeratava näo, kuulsa kollase nööbi idee, mis meenutab naeratavat inimest, käivitas 1963. aastal plastikunstnik Harvey Ball.

Praegu kasutame emotikonide kasutamist kõige jaoks, kui me käime teenuses Google+ väljas, vestleme WhatsAppis, Skypes või isegi oma mobiilseadmete digitaalsetel klaviatuuridel graafilise funktsioonina.

Loovuse abil on meil võrgus suur hulk digitaalseid emotikone, nii et kõiki pole võimalik sellesse artiklisse paigutada. Siin on mõned näited:

| -) – magama

| – (- tdio

: * – suudlus

(-_-) – vihane

(O_O) – ĂĽllatunud

(^ _ ^) / – hooray

Milliseid emotikone te kõige sagedamini kasutate? Kas teate mingeid ebatavalisi emotikone? Andke meile allpool kommentaarides teada.

See on meie õnnitlus! Smiley Digital jaoks!

. (tagsToTranslate) emotikonid (t) digitaalsed (t) emotikonid (t) sünnipäev (t): -) (t) emotsioonid (t) tegelased