DisplayMate: võrkkesta ekraaniga MacBook Pro võib olla Apple’i esimene toode, mis on varustatud Sharpi IGZO tehnoloogiaga

Enne kolmanda põlvkonna iPadi turuletoomist räägiti palju Sharpi IGZO tehnoloogiast, mis on tugev kandidaat Apple’i tahvelarvuti täiendamiseks.

Kui te ei tunne seda tehnoloogiat, siis siin on lühike selgitus: igal LCD-ekraanil on kindel arv piksleid, mis peavad olema ühendatud transistoriga, et seda saaks juhtida. Kuid transistor istub pikslite ja valgustuspaneeli vahel. Tulemus? Nad blokeerivad valguse. Selle kaotuse kompenseerimiseks on vaja eraldada rohkem valgust, mis mõjutab otseselt aku tarbimist. IGZO tehnoloogia muudab seda, kuna see võimaldab rohkem valgust läbida transistorikihte, mis annab kokkuhoiu.

Kui võtta näiteks uus iPad, siis selle Retina ekraan * ei kasuta IGZO tehnoloogiat, mistõttu Apple oli sunnitud selle valgustamiseks panema kaks LED-laba. Selle kõige toitmiseks ja sama 10-tunnise kasutamise säilitamiseks on vidina aku võimsus suurenenud 70%!

Käed avavad Retina ekraaniga MacBook Pro

Seda silmas pidades dr. Raymond Soneria, PT president DisplayMateotsustas analĂĽĂĽsida uue MacBook Pro (võrkkesta) ekraani. Tema ĂĽllatuseks suurendas Apple “ainult” 23% aku mahust, säilitades sama 7-tunnise kasutamise. Talle piisas, kui ta arvas, et Apple kasutab oma uues sĂĽlearvutis Sharpi uut tehnoloogiat.

Ilmselt tuleb arvestada teiste masinatarbimist soodustavate teguritega, nagu näiteks uus Ivy Bridge kiip, välkmälu. Kuid kahtlemata näitab konto, et Apple teeb sellel ekraanil maagiat. Tasub meeles pidada, et kõik näitab, et Sharpi tehnoloogia on valmis, kuid mitte piisavalt suure tootmise jaoks, näiteks iPhone’i või iPadi teenindamiseks. MacBook Pro seevastu ei mĂĽĂĽ nii palju (võrreldes iGadgets, muidugi), seega on täiesti võimalik, et Apple katsetab / tutvustab tehnoloogiat natuke korraga.

[via Cult of Mac]