DJI kasutab droone, et aidata Hiinas koronaviirusega võidelda

Koroonaviirus (COVID-19) on nakatanud enam kui 72 000 inimest ja põhjustanud tänaseks 1868 surma. Haiguspuhangul oli tugev mõju ka tehnikamaailmale, mis viis näiteks Mobiilse Maailma Kongressi 2020. aasta väljaande ja Facebooki globaalse märgistamise tippkohtumise tühistamiseni.

Hiinas viiruse leviku vastu võitlemiseks otsustas tuntud droonitootja DJI anda oma tehnoloogia elanikkonna teenistusse. Veebruari alguses liikusid Hiina ettevõtted edasi 1,5 miljoni dollari suuruse algatusega, mille eesmärk oli haiguspuhangu kontrollimine.

DJI kohandab sarja Agras Drone desinfitseerivate lahuste pihustamiseks piirkondades, mis on potentsiaalselt nakatunud COVID-19-ga. Tootja juhib oma veebisaidil tähelepanu sellele, et droonid võivad dramaatiliselt parandada Hiina puhangu vastu võitlemise viisi. Varustus võimaldab katta palju suurema ala ja vähendab töötajate viiruse nakatumise ohtu.

Hiina tootja on Shenzheni piirkonnas pritsinud üle 3 miljoni ruutmeetri. Ettevõte julgustab praktiseerima teistes riigi provintsides, eriti elamurajoonides, haiglates, tehastes ja reoveepuhastites. Lisaks propageerivad mitmed vabatahtlikud rühmad desinfitseerimismeetmeid sellistes piirkondades nagu Shanghai.

Pidage meeles, et 2019. aastal kasutas DJI oma droone Aafrika malaaria likvideerimiseks. Drones’i malaariavastane projekt ĂĽhendab ka sääsekontrollil põhinevaid lahendusi arendavat ettevõtet Aquatain ja Hollandi Malaariafondi. Algatusel on partnerlus Tansaania Flying Labsiga, mis on spetsialiseerunud robootika ja tehisintellekti kursuste programmidele, ning Sansibari malaaria likvideerimise programmiga, mis vastutab malaaria tõrjealaste sekkumiste väljatöötamise, rakendamise ja jälgimise eest.

Sel kuul tähistame SAPO TeK 20 aastat. Lisateavet leiate aadressilt https://tek.sapo.pt/tag/SAPOTEK20anos