Doktoriõppe stipendiumid ulatuvad 1900-ni aastas. See arv on 2015. aastaga võrreldes kahekordne

Ajal Science’19 teatas teaduse ja tehnoloogia sihtasutuse president uudisest, et doktoranditoetuste arvu pikendatakse 1800-lt 1900-ni, kuid ametlik teadaanne tehti täna Beira siseĂĽlikoolis CovilhĂŁos planeeringuministri Nelson de Souza istungil. , Teaduse, tehnoloogia ja kõrghariduse riigisekretär JoĂŁo Sobrinho Teixeira ja regionaalarengu riigisekretär Maria do CĂ©u Albuquerque.

Kahe ministeeriumi – planeerimise ja teaduse, tehnoloogia ning kõrghariduse – partnerluse kaudu koguti rahastamist, et märkimisväärselt suurendada stipendiumide arvu, mis oli eelmisel aastal 1500 ja nĂĽĂĽd „umbes 1900“.

Jagatud andmete kohaselt kahekordistab see arv igal aastal toetatud uute toetuste arvu võrreldes 2015. aastaga, kui toetati ainult 957 toetust. Kuid see taastab maksimaalse arvu, mis saavutati 2009. aastal.

See stipendium on mõeldud teadlaste toetamiseks, kes kavatsevad arendada teadustööd doktorikraadi saamiseks ja mida rahastatakse Teaduse ja Tehnoloogia Sihtasutuse kaudu, kasutades ära ka Portugali piirkondliku operatsiooniprogrammi 2020 praeguse ümberplaneerimise praegust raamistikku.