Donald Trump on muutnud Huawei veel üheks aastaks musta nimekirja, kuid võib uuendada selle nädala erandit - Äri

Donald Trump on muutnud Huawei veel ĂĽheks aastaks musta nimekirja, kuid võib uuendada selle nädala erandit – Ă„ri

Donald Trump otsustas säilitada Huawei ja ZTE staatuse ettevõttena, mis ohustas Ameerika Ühendriikide riiklikku julgeolekut, ning allkirjastas veel üheks aastaks pikendamise, mis puudutab Ameerika ettevõtete keelustamist Hiina ettevõtetega äritegevuses, nimelt telekommunikatsiooniseadmete kasutamisel. Musta nimekirja ehk kaubandusosakonna üksuste registri jätkamine jätkub, edastab Reuters, ehkki kõik viitavad ajutise litsentsi pikendamisele litsentseeritud ettevõtetega kauplemiseks sel reedel, mis on siis, kui režiim on vabastatud.

Litsentsi pikendamine, mis aegub 15. mail (tähistab ĂĽks aasta esimesest maksustamisest) võimaldab Ameerika ettevõtetel jätkata äri Huaweiga. Mõni viivitus lõpliku resolutsiooni vastuvõtmisel on seotud vajadusega, et USA kaubandusministeerium mõõdaks litsentsi kehtivusaja lõppedes Hiina tootjate tehnoloogiat kasutavatele ettevõtetele ja organisatsioonidele avalduvat mõju ja kulusid. "Maakogukondades on telefoniteenustega juba piisavalt probleeme – me ei taha neid maha jätta. Seega on ajutise litsentsi ĂĽks peamisi eesmärke võimaldada neil tegevust jätkata," ĂĽtles toonane USA kaubandussekretär Wilbur Ross.

Tuletame meelde, et USA kehtestab uue reeglistiku, mis võimaldab USA ettevõtetel teha 5G standardite kehtestamisel koostööd Huaweiga. Dokument nõuab endiselt teistelt valitsusasutustelt lahkumist ja lõpliku kokkuleppe osas pole praegu täpset kuupäeva. Ilmselt hakkab määrus kehtima ainult Huawei ja mitte teiste Donald Trumpi administratsiooni mustas nimekirjas olevate ettevõtete suhtes.

Täitevvõim pole kaubandusministeeriumi otsust veel kinnitanud, kuid ametlik allikas osutab Reutersile, et USA üritab leida viisi, kuidas tasakaalustada 5G arengu standardseadet riikliku julgeoleku prioriteetidega.

Laiendades otsust Hiina tootjate musta nimekirja, tähendab see, et Huawei ei saa oma uusimaid nutitelefone, näiteks Mate 20 ja P40 Google'i teenustega värskendada, aga ka sel aastal turule tulnud mudeleid. Mõned ettevõtted on taotlenud litsentse Huaweiga äri jätkamiseks, näiteks Microsoft, kuid Google seda ei teinud, mis sundis Hiina ettevõtteid kasutama Androidi avatud versiooni.

USA presidendi ja Huawei administratsiooni vaheline kohtumine selle kriisi lahendamiseks oli selgelt aegumatu. Mitmeid kohtumisi on edasi lükatud, üks 11. veebruaril, teine ​​11. märtsil ning koosoleku jaoks ei pakuta ka muid kuupäevi, seda ka COVID-19 pandeemia põhjustatud tervisekriisi tõttu.