Donald Trump võiks lisada “musta nimekirja” veel Hiina ettevõtteid

Huawei ja ZTE tehnoloogia on Ameerika valitsuse täidesaatva korralduse peamised eesmärgid, mis takistavad USA telekommunikatsiooniteenuseid paigaldamast välismaal toodetud seadmeid, kuid keeld ei pruugi sellega lõppeda. “Musta nimekirja” võiks laiendada Ameerika Ühendriikide kaubandusministeeriumile, kusjuures juht kaalub lisada viis videovalvesektoriga seotud Hiina ettevõtet, mis võiksid lõpetada Ameerika tootjate toodetud tehnoloogia ja tarkvara komponentide ostmise ja kasutamise.

Selle uudise tõi välja Bloomberg, mille börsil noteeriti selliseid ettevõtteid nagu Hangzhou Hikvision Digital Technology, Zheijang Dahua Technology Co. ja teised tuvastamata videovalve eksperdid. Kaalul on Trumpi administratsiooni mure oma rolli pärast Pekingi abistamisel uiguuri moslemivähemuse tagakiusamises Lääne-Hiinas.

USA valitsuse teine ​​mure on Hikvisioni ja Dahua kaameratehnoloogia pakutavad näotuvastusvõimalused, mida saaks kasutada spionaažis. Kui need ettevõtted ühinevad keelatud loendiga, peavad nad hankima spetsiaalsed litsentsid, et pääseda juurde tehnoloogia komponentidele ja toodetele.

Need sammud suurendavad jätkuvalt pingeid Ameerika Ăśhendriikide ja Hiina vahelises kaubandussõjas. Hiina valitsus saab samamoodi kätte maksta, arvestades, et näiteks enamik Apple’i nutitelefonide ja tahvelarvutite komponentidest on valmistatud Hiinas. Nende pingete jätkudes võib nutitelefonitööstus lähikuudel tõsiseid tagajärgi kannatada.

Tuleb meeles pidada, et Ameerika valitsus otsustas Huawei blokeerimise kolmeks kuuks edasi lükata, enne kui rakendati tõhusaid sanktsioone Hiina ettevõtetele.