DOOMi loojad jagavad lugusid ja räägivad Steve Jobsi “unikaalsest” isiksusest

Pole tähtis, mitu elulugu loeme või filme vaatame Steve Jobsalati on tore teada rohkem tema paradoksaalsest isiksusest kui “karismaatilisest tĂĽrannist”. Mis pole vähem selles maailmas, on lugu (mõni – või kogu trauma) ĂĽhe Maçã asutajaga; seekord, kes räägib oma kogemustest temaga, on hittmängu DOOM looja, John Carmack, kes jagas Facebookis (suurt) teksti oma suhetest Apple’i geeniusega.

Teismelisena, kes imetles Apple’i ja hiljem NeXT-i, ĂĽtles Carmack, et kui ta kavatses esimest DOOM-i käima lĂĽkata, soovis ta oma mängu lisada sõnad “NeXT-arvutitel välja töötatud”. Seejärel saatis ta taotluse seda teha, kuid Jobsi ettevõte lĂĽkkas taotluse kohe tagasi.

Suure naeratuse ja võlu täis soovitas Jobs pulmad edasi lükata.

Kui aga pealkiri muutus asjakohaseks, tundus Jobs olevat huvitatud oma ettevõtte nime mängust, kuid Carmack oli sellest loobunud – kuid ta arvas, et oleks lahe NeXT-i asutajatega ise e-kirju vahetada. DOOMi loojad väitsid, et tema arvates “ei pidanud Steve mängu oluliseks” ja lootsid, et see pole sama oluline kui nende platvorm.

Pärast seda oli tal mitu võimalust Apple’i asutajatega reaalselt suhelda. Carmack ĂĽtles, et soovis panna Apple’i (pärast seda, kui Jobs ettevõttesse naasis) 3D-graafika API-na kasutama OpenGL-i ja pidas seetõttu palju arutelu Steve’iga, kes keeldus tehnoloogia kasutusele võtmast: „Mul on Pixar. Teeme midagi [uma API] See on väga kena. Sellegipoolest on Jobsi isikupära midagi, mida ta ei unusta: “Sageli on masendav, et ta suudab enesekindlalt rääkida valedest asjadest, näiteks videokaardi mälu hinnast ja sĂĽsteemi ribalaiusest, mida laiendused saavad ära kasutada. AltiVec. “

Mõne aja pärast ja pärast teatavat survet Jobs loobus ning Apple võttis OpenGL-i omaks, mida Carmack pidas “ĂĽheks oma suurimaks kaudseks mõjuks tööstusele”. Allolevast põhivideost näete, et Steve tegi talle hoopis komplimendi:

Vaade 2’35-st.

Steve’i range isiksus näib veelgi tuikavam suuremate loengute ajal – millest mõningaid Carmack võib jälgida -, mis tunduvad „pöörase tulesimulatsioonina, kus pole piisavalt aega asjade korda saamiseks ja mis nõuavad ĂĽldiselt paljude kangelaslikku pingutust. “. Saade, mida hoitakse spetsiaalselt DOOMi looja mälestuses – ja see pole sellepärast, et ta selles osales.

Ăśhel korral kihlus mu naine ja kihutasin Steve’iga Apple’is ning ta soovis, et ma osaleksin peaesinejal, mis toimuks meie pulmadega samal päeval. Suure naeratuse ja võlu täis soovitas ta meil edasi lĂĽkata [o casamento]. Keeldusime, kuid ta muudkui surus. Lõpuks vastas mu naine ettepanekuga, et kui ta oma “Johni” nii väga soovib, peaks ta laenama John Lasseteri oma meediaettevõttele ĂĽheks päevaks konsultatsiooniks. Steve läks täie võlu juurest väga kiiresti jääle. Ma ei osalenud peaesinejal.

Kui Doom RPG-d ja muid mobiilimänge arendati, ĂĽtles Carmack, et ĂĽtles alati Steve’ile, et oleks tore omada Apple’i telefoni. PĂĽhapäeviti ĂĽtles ta, et Jobs helistas talle koju (tegelikult ta isegi ei teadnud, kuidas numbrit saada), et temalt midagi kĂĽsida, ja ta vastas võimalustest põnevil kohe.

Muude lugude hulgas meenutab Carmack episoode, kui ta oli “Apple’i vahelise suusarajaga suhte” all, kui nägi end toetamas kohalikke rakendusi ja Jobsi kaitstud veebirakenduste vastu, öeldes, et “halb rakendus võib välja lĂĽĂĽa rakutorn “- mis tegelikult tähendab lihtsalt seda”[eles, a Apple] nad pole valmis ”, aga kui ma lihtsalt ĂĽtlen, et see pole Steve, eks?

Pettunud Carmack tegi mitu kommentaari, mis jõudsid meediasse ja jätsid ta sisuliselt Jobs musta nimekirja, mille ta käskis meeskonnal sõnaselgelt mitte anda talle varakult juurdepääsu iPhone SDK-le, kui kõik oli valmis.

Räägitud lugudes esitati palju, ĂĽtleme, “kaebusi”, kuid DOOMi looja tunnistab, et isegi nii on suur osa sellest, mis tal täna on, universumisse jäänud “märkide” tõttu.

Kogu lugu saab lugeda sellel Facebooki lehel.

MacRumorsi kaudu