DTT: ANACOMi telefoniliin aitab rohkem kui 90% -l kasutajatel häälestuda uuele sagedusele

Üldiselt sai ANACOMi tasuta telefoninumber, et toetada elanikkonda maapealse digitaaltelevisiooni (DTT) kaudu migreerumise protsessis esimeste sammude tegemisel, umbes 330 kõnet. Nagu sideregulaator SAPO TEK-ile märkis, on enam kui 90% -l juhtudest võimalik telefoniliini kaudu avalikkusele seadmeid seada aidata. Vähem kui 10% olukordadest on vaja saata tehniline meeskond kasutaja koju.

Odivelas Centro emitteri muutus algab sel kolmapäeval, 27. novembril, tähistades kanali 56 kuni 35 osa. Altice Portugal vastutab muutuse suuna ja katsete eest, mida ta on pidanud silmas 5G Portugali saabumisel 700 MHz spektri vabastamist. Muudatused hõlmavad 135 000 elamut ja äripiirkonda Odivelase linnas ning Lissabonis Lumiar, Carnide ja Santa Clara kihelkonnas ning Amadoras asuvat Encosta do Solit.

Pärast katseid on järgmise aasta alguses plaanitud muudatused DTT-võrgu koosseisus asuvatest saatjatest lõunast põhja poole, lõppedes autonoomses piirkonnas. ANACOM rõhutab, et need ei tähenda antenni väljavahetamist ega joondamist, teleri või dekoodri asendamist ning teleteenuse eest tasumiseks ei pea tellima. Kasutajate muutuste käigus püstitatud küsimustele vastamiseks annab regulaator tasuta numbri 800 102 002. Lisaks paigutatakse meeskond ka Anacomi maapinnale, mis võib aidata seadme seadistamisel.

Reguleerivate asutuste sõnul ei ole ametlikke andmeid selle kohta, kui palju inimesi DTT-d kasutab, kuid läbiviidud uuring näitab, et tasuta teleteenuseid kasutab 13–14% elanikkonnast. Arvud ei sisalda teise kodu, teise ega kolmanda kodu telerit. Sellisel juhul tõuseb ANACOMi arvutuste kohaselt protsent 23% -ni