DTT: esimene migreerimisetapp algab täna Odivelases ja teeb ruumi 5G-le

Signaali muutumisega on maapealse digitaaltelevisiooni jaoks häälestatud teler pilditu, kuvab musta ekraani ja peab seadmete lähtestamiseks kasutama juhtpaneeli. See protsess on lihtne, kuid mõeldud töötama häireteta ja seetõttu on aadressil reklaamitud mitmeid teadlikkuse tõstmise kampaaniaid piirkond.

Digitaalse maapealse televisiooni (DTT) ränne on Portugalis 5G kasutuselevõtu oluline osa ja vastavalt kindlaksmääratud ajakavale algab täna Lissabonis Odivelas Centros ja liigub seejärel riigi teistesse osadesse.

Tehnilises mõttes võimaldab see protsess 700 MHz vaba spektri riba hõivata 5G-ga, kuid nõuab, et kõik sellele sagedusele häälestatud telerid tuleks häälestada, muutudes kanalilt 56 kanalile 35.

Tuleb märkida, et see protsess ei mõjuta mõnda DTT kasutajat, nimelt neid, kes juba kasutavad kanaleid 40, 42, 45, 46, 47 ja 48 “, kuna Anacomi sõnul on see endiselt töökorras.

Side regulaator on koostanud video, mis selgitab muutuste protsessi.

DTT muutub järk-järgult

Katsed algasid Odivelases ja hõlmasid 135 000 elamut ja äripiirkonda ning neid ei käsitletud mitte ainult Odivelase linnas, vaid ka Lissabonis Lumiar, Carnide ja Santa Clara kihelkonnas ning Amadoras asuvas Encosta do Solis.

Ehkki DTT-signaale televiisori vaatamiseks kasutavat elanikkonda pole kindlalt, on eranditult sellele signaalile toetuvate leibkondade arv hinnanguliselt 13–14% ilma muude tasuliste televisiooniteenusteta. Kui arvestada sama maja teist kodu ja teist televiisorit, isegi seal, kus on tasuline televisioon, võib see protsent tõusta 23% -ni.

Pärast seda katset on kavandatud järgmise aasta alguses muudatused ülejäänud saatjates, mis moodustavad Altice Portugali hallatava DTT-võrgu.

Anacom rõhutas, et see DTT-d tootva võrgu muutus, mis toimub järgmisel aastal lõunast põhja ja lõpeb autonoomse piirkonnaga, ei tähenda “antennide asendamist või ĂĽmbersuunamist, televiisori või dekoodri vahetamist; ja keegi ei pea tellima teleteenuste eest tasumist “.

Teadlikkuse tõstmise kampaania

Seda muutust tähistavad istungjärgud on kavandatud täna toimuma Ofivelase linnahallis koos Anacomi presidendi João Cadete de Matose ja linnapea Hugo Martiniga.

Selle nädala jooksul viis Anacom välja elanikkonna teavitamiseks ja selgitamiseks teadlikkuse tõstmise kampaania väljaandjate muudatustega hõlmatud valdkondades. Põhiküsimustele vastamiseks luuakse regulaatori veebisaidil KKK-ala.

Samuti on olemas tasuta telefoninumber 800 102 002, kust inimesed, kes peavad oma televiisorit või DTT-dekoodrit kuulama, saavad abi küsida. Meeskond paikneb ka Anacomi maapinnal, mis võib aidata seadme häälestamisel, selgitas regulaator.