Deco näitab poodi, kus on odavam DTT-dekooder

DTT-tugi laieneb teenusepaigaldistele

DTT toetuste ja hüvitiste programmis on tehtud mitmeid muudatusi. Abi andmise kriteeriumid jäävad püsima, kuid nüüd pakutakse täiendavat toetust, sealhulgas 61-eurost sisseseadmistoetust, mida sotsiaalse isolatsiooni tingimustes saavad taotleda üle 65-aastased inimesed.

Majad on tuvastanud sotsiaalkindlustusinstituut ja nende hinnanguliselt on neid umbes 50 000. Uued toetused on mõeldud DTT ja satelliidi kaudu vastuvõetavatele seadmetele, mis katavad ühel ja teisel juhul keskmised kulud.

See uudis jõustub sel esmaspäeval ja sisaldab ka DTH (satelliitala) komplektide soetamisel tehtud sissemakse väärtuse muutusi, sätestades, et taotlejatel tuleb maksta maksimaalselt 30 eurot. Summa tähendab 10 euro suurust langust võrreldes varem kehtinud 40 euroga.

Kolmkümmend eurot on ka subsideeritud summa kõigele, mis on hõlmatud toetusprogrammiga, mis soovib osta teist DTH komplekti, teatas Anacom täna pärastlõunal.

Samuti on muudetud programmi tähtaega, mis oli varem määratud 30. juunini ja mida on nüüd pikendatud 60 päeva võrra, kuni 31. augustini 2012, võimaldades kaetud perekonnal taotleda summa tagasimaksmist selle kuupäevani.

Väljakuulutatud muudatuste eesmärk on suurendada abipalveid, mis Anacomi ametnike sõnul on praegu “väga madalad”, selleks ajaks, kui oleme jõudnud kuu peale maapealse digitaaltelevisioonile ĂĽlemineku lõpuleviimisest (26. aprill).

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Patricia Calé