DXVK-d saab Linuxis kasutada ilma veinita

Ăśks juhtidest D9VK, Joshua Ashton, töötab välja viisi, kuidas DXVK Linuxis tööle panna, ilma et oleks vaja Wine’i kasutada.

Idee

DXVK on rakendus, mis tõlgib tarkvarast tehtud kõned DirectX 10 ja 11, nii et need suunatakse Vulkani API. Seega saab DirectX-i versioonidel 10 ja 11 töötavat tarkvara käivitada Linuxi distributsioonides, kasutades Vulkanit.

Praegu töötab DXVK Windowsi teegina, mis töötab läbi Wine. Teisisõnu, vastupidiselt paljude arvamusele, ei ole DXVK praegu tarkvara, mis töötab Linuxis loomupäraselt.

See on aga hakanud muutuma. SEE Joshua Ashtoni teos, mis on praegu eksperimentaalses etapis, seisneb DXVK modifitseerimises nii, et see oleks natiivne Linuxi teek, mis suudaks Windowsi natiivtarkvara tehtud kõned DirectX 10-le ja 11-le teisendada Vulkaniks, ilma et oleks vaja Wine’i kasutada.

Töötan praegu DXVK loomuliku kasutamise platvormil! Praegu toetab Windowsi SDL-i ja kõiki DirectX 11 (välja arvatud GDI koostalitlusvõime). Mõne mängu hõlbustamine peaks olema kasulik ja võib-olla isegi peamistesse hoidlatesse jõudmine.Ütles Joshua.

Eelised

Kui analüüsime nii Joshua tööd kui ka tema öeldut, paneb see DXVK-i juurutamine DirectX-i versioone 10 ja 11 Linuxis mingil viisil loomupäraselt käitama. Muidugi ei tähenda see kõike mäng Windows Windows, mis ei tööta veel Linuxis, töötab üleöö, kuid see on kindlasti suur samm platvormide ühilduvuse suunas.

Võib-olla kĂĽsite endalt: „OK. Aga mida me kasutajad sellest praktikas saame? ”

DXVK loomulik käitamine muudab portimise toimivaks Windowsi mängud Linuxile, kuna sama DirectX-koodi, mida kasutati mängu Windowsi versioonis, saab kasutada ka Linuxi versioonis.

Nagu me teame, soovivad suured mänguettevõtted, nagu kõik teised ettevõtted, kasumit teenida. Mida lihtsam ja kiirem on mängude Linuxi teisaldamine, seda madalamad on ettevõtete kulud nende tootmiseks ja sellest tulenevalt ka suuremad kasumimarginaalid. Mis tähendab lõppkokkuvõttes rohkem platvormile saadaolevaid mänge. Ja me kõik võidame sellega. ?

Usun, et sellel projektil on suured võimalused edukaks saada ja see annab väga häid tulemusi. Joshua tehtud algatustest on kasu mitte ainult kasutajatele, vaid ka ettevõtetele. Sellegipoolest usun, et sellise suure ettevõtte nagu Valve või Feral Interactive tõenäosus projekti edendamiseks “sirutada” on väga suur.

Mida te sellest asjast arvate? Kas arvate tõesti, et Joshua algatus võiks end ära tasuda? Või lihtsalt üks paljudest asjatult lõppenud projektidest? Jagage oma mõtteid kommentaarides. ?

Kas teile meeldib Linux ja tehnoloogia? Kas teil on küsimus või probleem, mida te ei suuda lahendada? Ole osa meie kogukonnast aadressil Diolinux Plus!

See on kõik, kõik! ?


Kas olete näinud viga või soovite lisada selle artikli soovituse? Tegema koostööd, Kliki siia.