DXVK-d saab Linuxis kasutada ilma veinita

DXVK-d saab Linuxis kasutada ilma veinita

Üks juhtidest D9VK, Joshua Ashton, töötab vĂ€lja viisi, kuidas DXVK Linuxis tööle panna, ilma et oleks vaja Wine’i kasutada.

Idee

DXVK on rakendus, mis tÔlgib tarkvarast tehtud kÔned DirectX 10 ja 11, nii et need suunatakse Vulkani API. Seega saab DirectX-i versioonidel 10 ja 11 töötavat tarkvara kÀivitada Linuxi distributsioonides, kasutades Vulkanit.

Praegu töötab DXVK Windowsi teegina, mis töötab lÀbi Wine. TeisisÔnu, vastupidiselt paljude arvamusele, ei ole DXVK praegu tarkvara, mis töötab Linuxis loomupÀraselt.

See on aga hakanud muutuma. SEE Joshua Ashtoni teos, mis on praegu eksperimentaalses etapis, seisneb DXVK modifitseerimises nii, et see oleks natiivne Linuxi teek, mis suudaks Windowsi natiivtarkvara tehtud kĂ”ned DirectX 10-le ja 11-le teisendada Vulkaniks, ilma et oleks vaja Wine’i kasutada.

Töötan praegu DXVK loomuliku kasutamise platvormil! Praegu toetab Windowsi SDL-i ja kĂ”iki DirectX 11 (vĂ€lja arvatud GDI koostalitlusvĂ”ime). MĂ”ne mĂ€ngu hĂ”lbustamine peaks olema kasulik ja vĂ”ib-olla isegi peamistesse hoidlatesse jĂ”udmine.Ütles Joshua.

Eelised

Kui analĂŒĂŒsime nii Joshua tööd kui ka tema öeldut, paneb see DXVK-i juurutamine DirectX-i versioone 10 ja 11 Linuxis mingil viisil loomupĂ€raselt kĂ€itama. Muidugi ei tĂ€henda see kĂ”ike mĂ€ng Windows Windows, mis ei tööta veel Linuxis, töötab ĂŒleöö, kuid see on kindlasti suur samm platvormide ĂŒhilduvuse suunas.

VĂ”ib-olla kĂŒsite endalt: „OK. Aga mida me kasutajad sellest praktikas saame? ”

DXVK loomulik kÀitamine muudab portimise toimivaks Windowsi mÀngud Linuxile, kuna sama DirectX-koodi, mida kasutati mÀngu Windowsi versioonis, saab kasutada ka Linuxi versioonis.

Nagu me teame, soovivad suured mÀnguettevÔtted, nagu kÔik teised ettevÔtted, kasumit teenida. Mida lihtsam ja kiirem on mÀngude Linuxi teisaldamine, seda madalamad on ettevÔtete kulud nende tootmiseks ja sellest tulenevalt ka suuremad kasumimarginaalid. Mis tÀhendab lÔppkokkuvÔttes rohkem platvormile saadaolevaid mÀnge. Ja me kÔik vÔidame sellega. ?

Usun, et sellel projektil on suured vĂ”imalused edukaks saada ja see annab vĂ€ga hĂ€id tulemusi. Joshua tehtud algatustest on kasu mitte ainult kasutajatele, vaid ka ettevĂ”tetele. Sellegipoolest usun, et sellise suure ettevĂ”tte nagu Valve vĂ”i Feral Interactive tĂ”enĂ€osus projekti edendamiseks “sirutada” on vĂ€ga suur.

Mida te sellest asjast arvate? Kas arvate tĂ”esti, et Joshua algatus vĂ”iks end Ă€ra tasuda? VĂ”i lihtsalt ĂŒks paljudest asjatult lĂ”ppenud projektidest? Jagage oma mĂ”tteid kommentaarides. ?

Kas teile meeldib Linux ja tehnoloogia? Kas teil on kĂŒsimus vĂ”i probleem, mida te ei suuda lahendada? Ole osa meie kogukonnast aadressil Diolinux Plus!

See on kÔik, kÔik! ?


Kas olete nÀinud viga vÔi soovite lisada selle artikli soovituse? Tegema koostööd, Kliki siia.