DXVK, PROTON ja WINE projektide areng pärast Valve toetust

Pärast seda, kui Valve teatas Protoni kasutuselevõtust, mille ta lõi CodeWeaversiga, on muudes projektides, näiteks DXVK, WINE ja VULKAN, tehtud mitmeid täiustusi.

2018. aasta alguses tutvustati meile seda projekti DXVK, mis loob esialgu vahekonversioonikihi DirectX API 11 kuni VULKAN, võimaldades nii mõnelgi mängul töötada Linuxil GTA V. Ja alates juuli keskpaigast on edusammud olnud väga head ning toonud sisse mitmeid parandusi ja veaparandusi, mis seda rakendamist nõuavad.

Samamoodi nägime VULKANi projekti, graafilist API-d, mis konkureerib Microsofti API-ga, hankides rohkem koodiridu, parandusi ja veaparandusi, mis on API-i abil loomulikult või kaudu parandanud mängude toimivust DXVK.

Teine kiirendatud versiooniuuenduse saanud tööriist on projektid Viinamarjad (Wine ei ole emulaator), millel oli kuni 2018. aastani pragmaatiline ja konservatiivne „lõdva” teostus, panustades alati „ohututele mängudele”, et mitte teha vigu.

Kuid see kõik muutus kiiresti ja positiivselt juuli keskel, kui Valve teatas, et Protoni projekt, mis lühidalt öeldes paneks Windowsi jaoks loodud mängud töötama ainult Linuxis.

Projektiteadetega Prooton kõik need projektid kasvavad kiirenevas tempos, üllatades iga käivitamist.

Esimene on projekt VULKAN, mis annab kindla aluse kogu Protoni projektile, mis on iga väljalaskega saanud järjest rohkem koodis parandusi ja juurutusi, jõuab versioonini 1.1 ja on turul peamistes masinates nagu CryEngine, idTech, UnTech, Unity, Source ja Masin pole päris. Sellega saavad mängude arendajad, kes otsustavad kasutada VULKANi, oma mängu sujuvalt Linuxi ja suuremate ebamugavusteta isegi Protoni projekti kasutades.

Teine kiirendatud täienduse saamiseks on DXVK. Kui aasta alguses tugines ta vähenevale meeskonnale, siis täna toetab neid mängutööstuse hiiglane Valve. Kui Valve teatas oma ühilduvusriistast, kommenteeris ta, et on DXVK töötajatele tuge pakkunud. Seetõttu näevad paljud Linuxi kogukonnad projektide kiiret kasvu. Uusim versioon toetab juba DX10 ja DX11, peale selle, et on alustanud teste kombineerimiseks DX9 DXVK projekti juurde.

Viimane, kuid mitte vähem oluline on see, et meil on WINE, meie “vana sõdalane”, kes on meid alati aidanud mänge ja programme käitada ja tänapäeval on uuel Linuxi mängude ajastul põhiroll. Sellel on põhiline roll, sest CodeWeavers (Wine’i kommertsversiooni taga olev ettevõte CrossOver) sõlmisid Valve’iga partnerluse ja kiirendasid Steami jaoks WINE’i versiooni ning algne projekt, mida saame tasuta kasutada, sai sellest otsest kasu, sest viimasel ajal on WINE’i versioone olnud mitmeid ja Steami aruannetest tulenevate paljude täiustustega, välja arvatud juba teatatud versioonid. kogukond WINE’i veebisaidil ja foorumis.

AMD ja Inteli jaoks peate kasutama Juhi tabel 18.1 või hiljem. NVIDIA jaoks peate kasutama varalisi draivereid uusimas beetaversioonis. Siiani versioonis 396.54.09 või 410.57.

VULKANi projekti kohta lisateabe saamiseks minge lihtsalt nende veebisaidile. DXVK projekti pääsemiseks järgige neid GitHub.

Lahe on näha tööriistade arengut, mis võimaldavad Linuxi mängimist ja toovad tarbijatele rohkem valikuid. Nagu edasi ütlesin Diolinuksi reedene saade, Usun, et järgmine kord Protoni projektiga liituda on Battlenet, omanik Overwatch, World of Warcraft ja Diablo kuna kataloog on väike ja seda on lihtsam hallata.

Kuid andke meile kommentaarides teada, mida te ootate selle Protoni projekti arengust ja kõigest “kokku pandud”.

Suured kallistused ja näeme varsti.