Dyre pahatahtlik tarkvara on rĂĽnnanud viie Hispaania panga kasutajaid

Mitmed arvutiturbeettevõtted on Dyre Trooja hobuse nimetanud kõrge riskiga pahatahtlikuks tarkvaraks ja S21sec on viimane üksus, kes ühines “hoiatava” kooriga. Tehnoloogia kohaselt on viis Hispaania panka juba Trooja ohvrite nimekirjas.

Ajakirjandusega jagatud teave näitas ka seda, et Portugali pangandusüksusega seoses ei ole siiani registreeritud ühtegi pahatahtliku tarkvara tegevust.

„See on oht, mis võib mõjutada mitut Hispaania tuntud pangandusüksust. Dyre töötab rämpspostikampaania kaudu, mis sisaldab pahatahtlikku koodi, ja kasutab kontodele juurdepääsu saamiseks rahalisi volitusi.

Dyre, tuntud ka kui Dyreza, on praegu üks aktiivsemaid pangandustroojaid. Lisaks Hispaania panga lisamisele ohvrite nimekirja on Trooja hobune kolinud ka teistesse Hispaania riikidesse nagu Tšiili, Venezuela ja Colombia.

Varem tegutses Trooja Dyre peamiselt anglosaksi turul, olles langenud Barclays, Royal Bank of Scotland, HSBC, Lloyds Bank ja Santander klientide ohvriks.

Lisaks S21secile on arvutiturvaettevõtted FireEye ja Symantec avaldanud ka hoiatusi selle e-posti teel leviva pahatahtliku tarkvara ohtude kohta.

Kui ohvri arvutisse installitud, ootab trooja, kuni kasutaja kĂĽlastab teatud lehti – nimelt pangaĂĽksusi -, et varastada juurdepääsumandaate.