Ecuadori valitsus väidab, et on Interneti-juurdepääsu Julian Assange’ile katkestanud

Ecuadori valitsus väidab, et tal on Julian Assange’i ajutine piiratud juurdepääs mõnele isiklikule teabele riigi saatkonnas Londonis, kus Austraalia on olnud paguluses alates 2012. aastast. Otsus võeti vastu pärast seda, kui WikiLeaks avaldas “USA valimiskampaaniat mõjutavate dokumentide kogumi”. .

Sel teisipäeval avalduses kinnitas välisministeerium selle “suveräänse õiguse” kasutamist “teiste riikide siseasjadesse mitte sekkumise põhimõttega”.

Samas dokumendis öeldakse ka, et “Ecuadori välispoliitika reageeris suveräänsetele otsustele, mis ei tekitanud välist survet”, kinnitades uuesti USA puudulikkust otsuses. Avaldus, mis ei paista siiski veenvat Wikileaksi liikmeid.

Portaali ametlikul Twitteri kontol väitis grupp tuvastamata allikale viidates, et USA praegune riigisekretär John Kerry kutsus Ecuadori valitsust üles takistama Hillary Clintoni kohta täiendavate dokumentide avaldamist. Sama säutsu järgi toimusid kõnelused Colombia ja FARC-i vahelise rahulepingu allkirjastamise tseremoonia kõrval septembri lõpus. USA välisministeerium on väited ümber lükanud.