Eeldatakse, et Donald Trump avab Huaweiga äritegevuseks mitu ärilitsentsi

Selle uudise tõi välja New York Times, kes väidab, et tal on teavet selle kohta, et Trumpi administratsioon annab Ameerika ettevõtetele luba Huaweiga äri teha, võib-olla hea tahte žestina enne selle nädala USA-Hiina kaubandusläbirääkimisi.

Alates Huawei viimisest USA kaubandusministeeriumi “musta nimekirja” on ettevõttel takistatud USA ettevõtetelt toodete ja teenuste ostmist, kuid sellele plokile on antud kaks laiendust, millest viimane lõpeb 19. novembril.

Pärast ütles Donald Trump, et USA ettevõtted võivad taotleda spetsiaalset litsentsi, et jätkata Huawei tehnoloogia pakkumist, kuid kunagi selgitamata, kuidas ja mis tingimustel see juhtuda võib. Tulemuseks on see, et sajad esitatud taotlused lõpetati haldusteenistustes, märkimata, millal neid saaks blokeerida.

Ajaleht tsiteeris Donald Trumpi administratsioonile lähedast allikat, kes ütles, et see roheline tuli võib olla sümboolne, kuna Ameerika ettevõtted on viimastel kuudel jätkanud Huawei toodete tarnimist, kas toodavad neid välismaal või ei märgista neid USA-s toodetud toodetena. , näitab New York Times.

Sellegipoolest ei pruugi need signaalid ja heatahtlikkus mõju Huawei ärile leevendada, eelkõige seetõttu, et ĂĽks peamisi probleeme tuleneb nende nutitelefonidesse eelinstallitud Google’i teenuste võimatusest, mida on võimalik kinnitada septembris avaldatud Mate 30 teates.

See samm võib olla suunatud USA ja Hiina vaheliste pingete leevendamisele, kuna kahe riigi ametnikud kohtuvad uuesti, et jõuda kaubandusleppeni.