Eetika illusioonid levivad Internetis ja ajavad kasutajad segadusse Sotsiaalmeedia

Eetika illusioonid levivad Internetis ja ajavad kasutajad segadusse Sotsiaalmeedia

Twitteris avaldatud eetilised illusioonid on sotsiaalvõrgustiku kasutajad segadusse ajanud. Animeeritud pildil on sinised ja roosad nooled, mis näivad liikuvat. Ilmselt pole netizenide üllatuseks värvilisi jooni, mis muudaksid suurust või liiguksid lainete moodustamiseks. Andmeteadlase Chris Saidi 3. jaanuaril loodud postitus lisas üle 4600 meeldimise ja 1700 aktsiat.

LUGEGE: Windows 10 tõsised vead võimaldavad häkkeritel teie arvutit rünnata

Eetilise illusiooni saladus on noole otsas: kui nool osutab sissepoole, ilmuvad jooned lühemaks kui siis, kui nool on suunatud väljapoole. Jäsemete asendamine on see, mis loob liikumise illusiooni. Kuid read jäävad kõigis GIF-kaadrites samaks.

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid sooduskaupu? Tutvuge TechTudo võrdlusega

Hispaania ajalehest El Pas Verni raamatule antud intervjuus selgitas Said, et sinise ja roosa kasutamine noolte värvimiseks aitas suurendada tiika illusiooni, luues "teadlaste hajusate neoonvärvide mõjuks nimetatavad teadlased". Iga GIF-raami vorm võimaldab teil kontrollida, kas rea pikkus ei muutu ja kas laineefekt on tegelikult loodud noolte abil.

Optiline illusioon: joone pikkus ei muutu Foto: Reproduo / Ana Letcia LoubakOptiline illusioon: joone pikkus ei muutu Foto: Reproduo / Ana Letcia Loubak

Optiline illusioon: joone pikkus ei muutu Foto: Reproduo / Ana Letcia Loubak

Itaalia kunstniku Gianni Sarcone joonistuste põhjal Chris Saidi loodud animeeritud pildid, mis on pühendatud eetiliste illusioonide loomisele. Sarcone teos on omakorda variant Saksa psühhiaatri Franz Mller-Lyeri tööst.

Algses geomeetrilises illusioonis, mis formuleeriti 1889. aastal, oli ainult kaks identset joont, mille otstes pööratud nurgad näisid erinevat suurust. Mller-Lyeri disain on läbinud mitmeid modifikatsioone ja seda on kasutatud erinevate psühholoogiliste uuringute alusena.

Mller-Lyeri illusioon Foto: Reproduo / Getty ImagesMller-Lyeri illusioon Foto: Reproduo / Getty Images

Mller-Lyeri illusioon Foto: Reproduo / Getty Images

Kuidas teada saada, kes lõpetas teid Instagramis jälgimise

Kuidas teada saada, kes lõpetas teid Instagramis jälgimise