Ekraanipilt: kuidas teha ekraanipilti Google Chrome’is, MacOS-is ja Windows 10-s

Vaadake, kuidas teha ekraanipilti, mida nimetatakse ka ekraanipildiks, Google Chrome’is, Windowsis või MacOS-is

Igas professionaalses valdkonnas, kus arvutit kasutatakse peamise töövahendina, on võimalus ekraanipilte salvestada – see on tuntud ka inglise keeles ekraanipilt või printimisekraan – On väga oluline täita erinevaid ĂĽlesandeid. Sel põhjusel saate aru brauseri ekraanipiltidest Google Chrome, või sĂĽsteemiga arvutis Windows 10 ja MacOS, see on fundamentaalne. Selleks, et aidata neid, kes veel ei tea, kuidas seda funktsiooni õigesti kasutada, oleme selles artiklis koostanud täieliku õpetuse. Kontrollima:

Ekraanipilt Google Chrome’is (laiendus)

Nimbuzzi ekraanipildid

Google Chrome’i funktsionaalsust lisavate mitmete laienduste seas, millest mõned muudavad ekraani “printimise” praktilisemaks ja kiiremaks. Ăśks neist on Nimbuzzi ekraanipildid, mis sobib ideaalselt prindiekraanide loomiseks ja redigeerimiseks. Lisaks sellele, et ekraanil printimiseks on spetsiaalne nupp, võimaldab see laiendus jäädvustada kogu lehe pikkuse või lihtsalt ekraanil nähtava sisu.

Prindi ekraanNimbuzzi ekraanipilt on Google Chrome’i kõige täiuslikum ekraanipildi tööriist.

Samuti saavad kasutajad pärast pildi salvestamist seda ikkagi redigeerida – lisades teksti, nooli ja muid ressursse, mis muudab selle suurepäraseks laienduseks tähiste, esitluste ja õpetuste loomiseks, kus kasutatakse mitut ekraanipilti. Nimbuzzi ekraanipildid saate selle lingi kaudu alla laadida ja installida.

Imguri ĂĽleslaadija

Ekraanipiltide kiireks loomiseks ja jagamiseks ning kui soovite printida ainult ühe lehe ala ja muuta pildi jagatavaks lingiks, on hea võimalus kasutada laiendust Imguri üleslaadija.

Prindi ekraanImgur Uploader on Google Chrome’i jaoks lihtne ja mugav laiendus.

Pärast selle installimist Google Chome’i paremklõpsake lehe alal ja valige suvand “PĂĽĂĽgipiirkond”, määrake hiire abil ala, mille soovite salvestada, ja lõpuks kinnitage. Hetke pärast muutub pilt leheks, kus on link, mida saate jagada kellega iganes soovite. Imguri ĂĽleslaadija on allalaadimiseks ja installimiseks saadaval järgmise lingi kaudu.

Ekraanipilt Windows 10-s (Printscreen)

ekraanipilt-ekraanipilt-google-chrome-windows

Ristkülikukujulise, tasuta või täieliku ekraanipildi tegemiseks klõpsake nuppu

Kui installite ja värskendate Windows 10, on arvutis veelgi lihtsam ekraanipilti teha: selleks klõpsake ekraani paremas alanurgas ikoonil “Teavitamine”, ja siis leidke nupp “Prindi ekraan”.

Sellel klõpsates kuvatakse ekraani ülaosas ekraanipildi tööriist. Esimesel nupul klõpsates on ekraanipildi formaat ristkülikukujuline ja jäädvustatava ala määratlemiseks peate kasutama hiirt; teisele nupule klõpsates saate vabalt joonistada ala, mida soovite printida (näiteks võite joonistada ringi või ruudu); kolmas nupp hõivab lõpuks kogu ekraani.

ekraanipilt-ekraanipilt-google-chrome-windows-2

Kujutise salvestamiseks peate kleepima Paint-i saagi ja alles siis faili salvestama

Pärast pildistamise lõppu ei salvestata pilti kohe: selleks on vaja kleepida kleepprogramm pilti aktsepteerivasse programmi – näiteks Paint. Kui Paint või valitud programm on avatud, vajutage pĂĽĂĽdmise kleepimiseks ja seejärel faili salvestamiseks klahvikombinatsiooni Ctrl + V. Enne selle salvestamist pidage meeles, et saate ka saagi oma maitse järgi lõigata.

Täielikuma õpetuse saamiseks ekraanipiltide tegemise kohta Windows 10, Seda postitust saate vaadata ka.

Ekraanipilt Mac OS-is

Nagu Windows, võimaldab ka MacOS kasutajatel teha ekraanipilte kogu ekraanist või ainult valitud piirkonnast. Kogu arvutiekraani hõivamiseks vajutage klahvikombinatsiooni Shift + Command + 3, seejärel leidke ekraanipilt .png-failina töölaual.

Ainult ekraani valitud osa hõivamiseks vajutage klahvikombinatsiooni Shift + Command + 4. Nii muutub kursor kursoriks, mis võimaldab teil valida ekraani ala, mida soovite hõivata. Pange tähele, et kursor muutub ristikursoriks.

Pärast soovitud ala valimist vabastage hiir või puuteplaadi nupp. Tühistamiseks vajutage enne klahvi vabastamist Esc (Escape) klahvi. Samamoodi võib pärast jäädvustamist pildi tabelilt leida .png-vormingus failina.

Jäädvustage lihtsalt soovitud aken

Prindi ekraanNoma macOS-i ekraanipilt pakub kasutajatele mitmeid võimalusi.