Eksperdid leiavad Thunderbolt - Link ĂĽhenduste turvalisuse puudusi

Eksperdid leiavad Thunderbolt – Link ĂĽhenduste turvalisuse puudusi

Pikselöögiporti saab tuvastada sissepääsu lähedal asuva välgunumbri järgi; on hea mõte tutvuda oma seadme kasutusjuhendiga, et teada saada, kas see tehnoloogia on teie mobiiltelefonis või arvutis

Pikselöögiporti saab tuvastada sissepääsu lähedal asuva välgunumbri järgi; on hea mõte tutvuda oma seadme kasutusjuhendiga, et teada saada, kas see tehnoloogia on teie mobiiltelefonis või arvutis

Eindhoveni tehnikaülikooli turvateadur, Holland, avastas Inteli loodud füüsilise sadama haavatavuse Thunderbolt-tehnoloogias, mis on olemas näiteks mitut tüüpi USB-ühenduses. Ameerika ajakirja Wired andmetel mõjutab nõrkus kõiki tehnoloogia toetatud arvuteid, mida on toodetud aastani 2019. Selle puuduse korral saavad häkkerid, kellel on seadmetele füüsiline juurdepääs, ära kasutada rikkumisi, et rünnata ja näiteks varastada arvutiandmeid.

Leiu kohaselt saab andmeid Thunderboltti sadamast mõne minutiga koguda. Juurdepääs peab olema füüsiline, see tähendab juhtmega ühenduse kaudu ja mitte pika vahemaa tagant, kuid eksperdid hoiatavad, et rike võib jõuda parooliga lukustatud arvutitesse ja isegi nende kõvaketas on krüptitud.

Asjatundjate suurim mure on selle defekti parandamine. Uuringute kohaselt ei saa haavatavusi tarkvaras fikseerida, ainult uutes riistvaramudelites. Alates 2011. aastast arvutid ja sülearvutid Apple on oma seadmes kasutanud Thunderbolti ühendust. Thunderboltti port on Inteli välja töötatud tehnoloogia, mis võimaldab USB-ühendusega sarnaselt andmete edastamist suurema kiirusega.

Nagu USB-tehnoloogia, on ka Thunderbolt läbinud värskenduse, mida tuleb uuendada, ja praegu on Thunderbolt 3 uusimal versioonil pistik, mis ühildub USB-C sisendiga. Üldiselt näitavad USB-C-pordi kõrval ja ühenduskaabli lõpus olevad väikesed sõrmed Thunderbolt-tehnoloogia tuge.

Inteli sõnul on see nõrkus juba teada ja juba alates eelmisest aastast on uutele seadmetele rakendatud vajalikke värskendusi, kuid Wired väidab, et lahendust pole rakendatud kõigile seadmetele.

Thunderbolti tehnoloogia keelamiseks arvutis on vaja siseneda põhisisendisse ja väljundisse, BIOS-i ja lubada kõvaketta krüptimine.