Eksperdid teevad võltsitud MacBook-laadijatest täieliku analüüsi

Meie sõbrad Ken Shirriff – oleme siin avaldanud mõned oma analĂĽĂĽsi Apple’i laadijatest – ta ilmub taas koos oma isiklikus ajaveebis veel ĂĽhe ĂĽksikasjaliku väljaandega. Seekord ta tegi nutma ja rääkige MacBooki laadijatest, võrrelge neid Apple’i sertifitseerimata laadijatega – ja tõstke esile selle “koopia” kasutamise tõsised ohud.

Võlts MacBooki laadija

Võib öelda, et nende võltsitud laadijate tootjad õppisid oma eelkäijatelt. NĂĽĂĽd kaaluvad nad peaaegu sama palju kui originaal, nende korpusel on Apple’i logo reljeef, neil on lihvitud metallist tihvt (mida paljud pole varem kasutanud) jne. Varem oli võimalik näha erinevust ainult laadimiskorpusega – enam mitte, kasvades sinnamaani, et see Shirriffi peaaegu pettis.

Võlts MacBooki laadijaVasakul võltslaadija; Algne Apple paremal

Kuid vaatamata suurtele välistele sarnasustele on erinevuste märkamiseks piisav, kui võrrelda sisemisi komponente. Apple’i volitatud laadijatel on mitu keerukat vooluahelat, mis tagavad kasutaja ohutuse ja seadme nõuetekohase toimimise. Erinevalt võltsist, millel on madala tihedusega plaat, lihtne toiteallikas ja vähe sisend- ja väljundpinge isolatsiooni – see on suur oht.

Mitteametlikud laadijatootjad on mures odavate toodete valmistamise pärast ja varjavad lõpuks laadija sees olevate elektrooniliste komponentide potentsiaalselt ohtlikke vigu. Seetõttu juhtuvad õnnetused, põletushaavad ja isegi tragöödiad – nagu oleks hiinlanna oma iPhone’i kandes elektrivõrgust saanud võltsitud lisaseadme tõttu.

Võlts MacBooki laadija

Selles väljaandes on ĂĽksikasjad, mis toovad esile mõned olulised ohud, millega kasutajad selle võltsitud toote kasutamisel kokku puutuvad. Loe Shirriffi artiklit [em inglĂŞs]. Ja siin on näpunäide neile, kes kahtlustavad, et neil on võltslaadija: võite osaleda Apple’i programmis, et vahetada võltsitud laadija ehtsa laadija vastu või vaadata seda Apple’i lehte, mis pakub teavet teie adapteri kohta.

[via MacRumors]