EL: allkirjastatud deklaratsioon 29 ametliku ĂĽhise kohustuse kohta 5G tugevdamiseks Euroopas

Sel nädalal allkirjastati leping, milles on sätestatud 5G-võrkude konsolideerimise eesmärgid Euroopas. Möödunud 18. juulil Tallinnas Tallinnas toimunud mitteametlikul kohtumisel saadud ministridokument tõi kokku konkurentsivõime ja telekommunikatsiooni ministreid kogu Euroopa Liidust.

Selle deklaratsiooniga vormistab Euroopa Liit oma kavatsuse luua tulevaste 5G standardite jaoks ühine mandribaas ja edastab oma liikmete kavatsuste lähenemise, kes soovivad muuta Euroopa üheks selle tehnoloogia juhtivaks turuks.

“5G võrku kasutavad tulevikus kõik ja kõik. Ja mul on väga hea meel, et saame sellele deklaratsioonile alla kirjutada, ӟtles Eesti ettevõtluse ja infotehnoloogia minister Urve Palo. „See näitab, et kõik liikmesriigid mõtlevad tulevikule ja on valmis viima digitaalse ĂĽhenduvuse ja konkurentsivõime Euroopas uuele tasemele. 5G võimaldab kiiremat Interneti-ĂĽhendust kogu Euroopas ja võimaldab arendada uusi tehnoloogiaid, nagu ĂĽhendatud autod, uuenduslikud tööstusmasinad ja elektroonilised tervisealgatused “, lisas ametnik.

Hinnanguliselt on 2020. aastaks Internetiga ühendatud 26 miljardit seadet ja 70% maailma elanikkonnast omab nutitelefoni. Selles kontekstis peab „5G saama osa tulevase ühtse turu digitaalsest majandusest ja võimaldama moodsamate avalike teenuste väljatöötamist, nagu rõhutas COMPET oma avalduses.