RAÄŚUNALNIK

EL-i uurimine e-raamatute kartellide kohta on peaaegu lõppenud ja ilma süüdistuseta

E-raamatute kirjastaja Penguin on esitanud Euroopa Liidule rea ettepanekuid eesmärgiga viia lõpule konkurentsivastane uurimine. Euroopa ametivõimud analüüsivad Suurbritannia ettevõtet koos nelja teise kirjastaja ja Apple’iga e-raamatute hinnakombinatsioonis osalemise osas.

EL-i avalduse kohaselt sarnanevad Penguini esitatud ettepanekud igati Simon & Schusteri, HarperCollinsi, Hachette Livre ja Macmillani eelmise aasta detsembris esitatud algatustega ja see tähendab, et kumbagi rühmitust pole ametlikult süüdistatud.

Pingviini pakutud muudatused läbivad nüüd turu testimise ja kontrolli ettevõtetelt, kes tunnevad, et Euroopas on nende e-raamatute kartellistamine suunatud. Samuti on tarbijatel aega kuni 19. maini avaldada oma arvamust Suurbritannia ettevõtte uute tavade kohta.

Kui praegu võetud kohustused vastavad Euroopa Komisjoni konkurentsieeskirjade nõuetele, tähendab see uurimise lõppu.

Suurbritannia kirjastaja ĂĽtles, et see ei “piira, piira ega takista” e-raamatute jaemĂĽĂĽjatel digitaalsete raamatuhindade muutmist ega peata kaheaastast reklaamikampaaniat, edastab Bloomberg. Sellegipoolest usub Peguin, et see ei ole kunagi vaba konkurentsi reeglitega Euroopas vale ja väidab, et kasutatud hinnamudel teenib nii lugejate kui ka kirjanike huve.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Back to top button

Tuvastati reklaamiblokeerija

Meie saidi kasutamise jätkamiseks peate eemaldama AD BLOCKERI AITÄH