EL saab Huawei ja ZTE-d hoiatada konkurentsivastase tegevuse eest

Euroopa Liit ei ole loobunud mõttest algatada kõlvatu konkurentsi juhtum Hiina tootjate Huawei ja ZTE vastu. See juhtum tekitas Euroopa otsustusringkondades rahutusi ja võis samal ajal avada „haavu“ Euroopa ja Hiina vahelistes kaubandussuhetes.

Ajakirjanduses kirjutatakse konkreetselt, et Euroopa kaubandusvolinik Karel De Gucht soovib lähinädalatel ettevõtet teavitada dumpingust – toodete mĂĽĂĽmisest alla omahinna – ja ausa konkurentsi reeglite rikkumisest. Kaalul on Hiina valitsuse antav subsiidium tehnoloogiale, mis võimaldab neil mĂĽĂĽa tooteid madalamate hindadega kui nende Euroopa kolleegidel.

Hiina kaubandusministeeriumi pressiesindaja Shen Danyang ei olnud rahul sellega, et Euroopa Liit võib Huawei ja ZTE vastu algatatud kohtuasjadega edasi minna, väites isegi, et paljud liikmesriigid on protsessi edusammudega vastuolus ja isegi telekommunikatsioonitööstuse elemendid ei toetanud algatusel Karel De Guchti. seda. “Loodame, et EL lõpetab tegemised, mis pole mõlemale poolele kasulikud,” ĂĽtles ZDNeti tsiteeritud Shen Danyang.

Hiina esindaja põrutas isegi tagasi, öeldes, et Euroopa telekommunikatsiooniettevõtetel on Hiinas suurem turuosa kui Hiina ettevõtetel Euroopas.

Otsus edeneda Aasia tehnoloogia vastu jätkub teoreetiliselt alles pärast seda, kui mõlemad pooled on sõna võtnud, püüdes leida lahendust, mis meeldiks kahele kaubandusgigandile. Registris kirjutatakse, et mõned ELi liikmed eelistavad ametliku teatamise ja süüdistuste esitamist jätkata ainult siis, kui Euroopa ettevõtted kaebavad konkurentsivastase tegevuse üle.

Isegi Ericsson, ettevõte, mis teoreetiliselt kannaks Huawei ja ZTE äritavade tõttu suuremat kahju, on esitanud kaebuse.

Nagu TeK on kirjutanud, võib ELi liikumine ühepoolse otsuse suunas luua pretsedendi edasiseks majanduslikuks konfliktiks Hiinaga, mis on Euroopa suuruselt teine ​​kaubanduspartner, ja seda ei pruugi enam pidada järjekordseks “usaldamatuse juhtumiks”.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi