Electronic Arts vallandas 350 töötajat ning lubas parandada mängude ja teenuste kvaliteeti

Ameerika videomänguettevõte Electronic Arts (EA) kinnitas, et koondab enam kui 9000 töötajast 350. Osakonnad on enim mõjutatud turunduse ja kirjastamise osakondadest, mille suurus hõlmab kontorite sulgemist Venemaal ja Hiinas.

Uudis avaldati videomängude saidil Kotaku, millel on juurdepääs EA tegevjuhile Andrew Wilsonile, kes saatis ettevõtte töötajad. Hiljem kinnitas seda teavet Electronic Arts ise.

Ametlikus avalduses ĂĽtles EA, et ei võta otsust kergekäeliselt, vaid et need on “olulised sammud ettevõtte väljakutsetega tegelemiseks ja ees ootavate võimaluste ettevalmistamiseks”. Ettevõte ĂĽtles ka, et selle fookuses oli “mängude ja teenuste kvaliteedi parandamine”.

Elektroonilise kunsti esindaja lisas, et ettevõte üritas leida mõne üleliigse töötaja jaoks ettevõttes muid töökohti, tagades, et neil, kes ei jäänud, oleks õigus saada hüvitist ja muid ressursse.

2019. aastal oli videomängutööstuses palju koondamisi. Varem oli Activision Blizzard koondanud ligi 800 töötajat, samas kui ArenaNet omakorda kinnitas, et nad liiguvad massiliste koondamiste poole.