contador gratis Skip to content

Electronic Arts vallandas 350 töötajat ning lubas parandada mÀngude ja teenuste kvaliteeti

Electronic Arts vallandas 350 töötajat ning lubas parandada mÀngude ja teenuste kvaliteeti

Ameerika videomÀnguettevÔte Electronic Arts (EA) kinnitas, et koondab enam kui 9000 töötajast 350. Osakonnad on enim mÔjutatud turunduse ja kirjastamise osakondadest, mille suurus hÔlmab kontorite sulgemist Venemaal ja Hiinas.

Uudis avaldati videomÀngude saidil Kotaku, millel on juurdepÀÀs EA tegevjuhile Andrew Wilsonile, kes saatis ettevÔtte töötajad. Hiljem kinnitas seda teavet Electronic Arts ise.

Ametlikus avalduses ĂŒtles EA, et ei vĂ”ta otsust kergekĂ€eliselt, vaid et need on “olulised sammud ettevĂ”tte vĂ€ljakutsetega tegelemiseks ja ees ootavate vĂ”imaluste ettevalmistamiseks”. EttevĂ”te ĂŒtles ka, et selle fookuses oli “mĂ€ngude ja teenuste kvaliteedi parandamine”.

Elektroonilise kunsti esindaja lisas, et ettevĂ”te ĂŒritas leida mĂ”ne ĂŒleliigse töötaja jaoks ettevĂ”ttes muid töökohti, tagades, et neil, kes ei jÀÀnud, oleks Ă”igus saada hĂŒvitist ja muid ressursse.

2019. aastal oli videomÀngutööstuses palju koondamisi. Varem oli Activision Blizzard koondanud ligi 800 töötajat, samas kui ArenaNet omakorda kinnitas, et nad liiguvad massiliste koondamiste poole.