Elektriauto akut saab laadimise ajal “kiirendada” kuni viis korda

Elektriautode massifitseerimise protsess on suures osas tulnud kasuks liitiumioonakude arendamise projektidele, kuid nagu Warwicki ülikool uues uuringus visandab, on arenguruumi veel palju. Suurbritannia instituudi teadlaste rühma sõnul saab elektriautodes kasutatavaid akusid laadida praegusest keskmisest ajast kuni viis korda kiiremini.

Selle järelduse saavutamiseks töötas meeskond välja anduri, mis võimaldab laadimise ajal mõõta aku sisetemperatuuri, ja rakendas selle akudele, mida Tesla kasutas mudelites S ja X. Seejärel asus ühte neist laadima, suurendades järk-järgult toiteallika võimsust, ja märkis, et liitiumioon suudab hoida üle jõu kuumutamata rohkem energiat.

Praegu on akud osa süsteemist, mis hoiab ära ülekuumenemise ohu minimeerimiseks teatud väärtusest kõrgema temperatuuri saavutamise, kuid Warwicki ülikooli järeldused tõestavad, et seda piiri saab pikendada ilma sellega seotud riskideta.

Selle projekti eest vastutav Tazdin Amietszajew selgitas, et selle süsteemi täielik kasutamine võib vähendada aku kasulikku tööiga, kuid rõhutas, et juhuslikel rakendustel on hädaolukorras või suurema mugavuse korral sellele muutujale minimaalne mõju.

Selle süsteemi turustamine ei saa mitte ainult parandada elektrisõidukijuhtide elu, vaid olla ka argument uute tarbijate ligimeelitamiseks.