Elektriautode kasutajad on nõus aku laadimise eest maksma

Elektriautode tasuta tarnimise mudelist loobumine on kavandatud 2017. aasta esimese poolaasta lõpuks. Nende sõidukite kasutajaid esindava üksuse asutajatel on hea meel selle uudise kättesaamise üle.

Diário de Notíciase sõnul on Henrique Sánchezi arvates maksed kiirlaadimisjaamades positiivsed. Nende 50 jaama paigaldamine on pooleli, võimaldades 80% auto akust laadida 15–20 minutiga.

Eeldatavasti hakkab võrk tööle järgmisel aastal ja see tähendab valitsuse kaheksa miljoni euro suurust investeeringut.

Henrique Sánchez usub, et see kiirlaadimisvõrk muudab riigis ringi reisimise veelgi lihtsamaks.

Kooskõlas saadud teabega selgitas ametnik, et maksemudel põhineb nendes jaamades tarbitud kilovattidel, laadimise ajal või ettemääratud kiirusega kuni teatud protsendini laetud akust. Kui see väärtus on ületatud, lülitub see väärtuseks DN, väärtus tõuseb märkimisväärselt, et sundida inimest laadimisjaamast lahkuma ja vabastama see teisele kasutajale.

Nagu TeK juba teatas, on kavas moderniseerida ka olemasolevad 1076 laadimisjaama – selle täielikuks laadimiseks kulub poolteist tundi.

UVE loojad ütlesid, et võrgu moderniseerimise plaan hõlmas mitme jaama seiskamist, kuna nende kasutamise intensiivsus ei õigustanud nende jätkamist. Mõned postitused lihtsalt teisaldatakse.