Elektroonilise arvelduse kasutuselevõtt vähendab Portugali ettevõtte kulusid 67%

See optimeerib kulusid, annab kokkuhoidu, aitab vähendada keskkonnajalajälge, suurendada logistika-, finants- ja personalikomponentide juhtimise tõhususe taset ning isegi suurendada ettevõtte mahtu. Need on mõned eelised, mida ettevõtete elektrooniline arvete kasutamine näitab.

1. jaanuaril 2019 peavad kõik Portugali erinevaid haldusorganeid tarnivad ettevõtted väljastama elektroonilised arved ja seda teemat silmas pidades rõhutas elektrooniliste dokumentide turvaliste tehingute spetsialist SERES mõningaid selle eeliseid.

Vähendades paberkäitluse, maksetaotluste, finantsjuhtimise, dokumentide esitamise jms kulusid, võimaldab elektrooniliste arvete väljastamine hinnanguliselt säästa kuni 67%, ütles ta. Elektrooniliste arvete laekumine vähendab drastiliselt ka nende sisesüsteemi sisseviimise, nende vastava valideerimise ja kontrollimise, maksete haldamise, arhiveerimise hinnangulisi kulusid, võimaldades kulude kokkuhoidu umbes 65%.

Arve väljastamine Portugalis, mille ühikuhind on paberil 4,45 eurot, langeb elektroonilises vormingus 1,64 euroni. Erinevus on veelgi olulisem arvete laekumise osas, mis ulatub paberil olevast 7,22 eurost elektroonilises vormis vaid 2,27 euroni.

Füüsilistelt failidelt elektroonilistele failidele üleminekul on kokkuhoid ka 81% arve kohta. Samal ajal vähendatakse tähtaegu, lühendatakse töötlemistsüklit, sealhulgas kogumist, ja väheneb inimandmete arv, mis on omased manuaalsetele andmekogudele.

Elektrooniliste arvete väljastamine ja vastuvõtmine aitab kaasa ka rutiinsete ülesannete kõrvaldamisele, keskkonnajalajälje vähendamisele, turvalisuse taseme tõstmisele, finantspildi parandamisele ja üldise saagikuse parandamisele, pakkudes pikemat sissenõudmise aega. Vähendage positiivset mõju käibelt 0,5% -lt 1% -le.

“Fakt on näidanud, et elektrooniline arveldamine aitab kaasa ettevõtluse parandamisele erinevates tegevusvaldkondades, võimaldades märkimisväärset kokkuhoidu ja kasumlikkuse suurendamist,” viitab SERES ajakirjandusele saadetud märkuses.