Elon Musk andis 10 miljonit dollarit, et vältida robotite inimeste “hävitamist”

Tesla ja SpaceXi asutaja Elon Musk jälgib tähelepanelikult tehisintellektiga seotud tehnoloogia arengut ja teatas sel neljapäeval kümne miljoni dollari suurusest annetusest selle piirkonna tulevasteks uuringuteks, mida juba toetavad mõned juhtivad IT-valdkonna ettevõtted.

Instituudi Future of Life Instituudi veebisaidil avaldatud avalik kiri hoiatas kunstlike abivahenditega seotud hooldus- ja teostatavusuuringute vajaduse eest, mida seni on nähtud ainult filmides. Algatus pälvis nii Google’i, Microsofti, Amazoni ja IBMi töötajate kui ka teiste tuntud isikute nagu Stephen Hawking ja Elon Musk, kes liitusid toetajate nimekirjaga, tähelepanu.

Tesla ja SpaceXi praegused tegevjuhid on sellest valdkonnast alati huvitatud olnud. Eelmise aasta juunis oli ta hoiatanud riskide eest, öeldes isegi, et ilma tähelepanuta võivad inimesed kogeda midagi sarnast filmis “Terminaator” toimuvaga.

Selle vältimiseks otsustas 43-aastane ettevõtja annetada kümme miljonit dollarit (umbes 8,6 miljonit eurot) koolide ja keskuste toetamiseks, kus tehisintellekti valdkonnas tehakse edusamme, sest ravi on alati parem ära hoida.

“Parem on vältida mõnda negatiivset sĂĽndmust kui oodata, kuni need juhtuvad, ja siis reageerida,” ĂĽtles Musk. Ettevõtja lisas, et “see on juhtum, millel on mitu negatiivset tulemust, millest mõned võivad olla tõsised ja millest me ei tea, kas suudame taastuda – tõepoolest on isegi võimalik ette kujutada stsenaariumi ilma inimtsivilisatsiooni taastamiseta”.

Sõltumata sellest, kas see hoiab ära miljonite inimeste surma, on tõsi, et Lõuna-Aafrika investeeringute jaotamine toimub järk-järgult ja algab esmaspäeval, 19. jaanuaril. Selle haldamise tagab Future of Life.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi