Elon Muski esimene liiklusest pääsemiseks mõeldud tunnel on täna avatud

Boring Company avas sel teisipäeval, 18. detsembril oma maa-aluse transpordivõrgu esimese tunneli. Umbes kolme kilomeetri pikkune katse-tunneli lõik ĂĽhendab SpaceXi peakorteri USA-s Californias asuva Hawthorne’iga.

Avatseremoonia on avalikkusele avatud, kuid juurdepääs tunnelile tagatakse. See aitab inimestel esmalt kokku puutuda tulevase transporditehnoloogiaga, kuid ennekõike omamoodi prototüübina, et saada kogemusi ja areneda mujal tulevaste projektide jaoks.

See toimib ka eramu juurde kuuluvasse garaaži, SpaceXi peakontori kõrvale ehitatud garaaži ehitamiseks.

Selle esimese tunneli avamise kuupäev tehti läbisõidu valmimise ajal, umbes kuu aega tagasi. Elon Musk tähistas sĂĽndmust, avaldades video sotsiaalvõrgustikes – nagu tavaliselt – ja tähistades esietendust 10. detsembriks.

Seda ei juhtu, kuid sel nädalavahetusel on Lõuna-Aafrika visionäär Twitteris tagasi, et avaldada uus kuupäev: 18. detsember.

Elon Muski kavandatud sĂĽsteem koosneb elektrirööbastel põhinevast platvormist, mis võimaldab autosid ja “busse” suurel kiirusel transportida. See infrastruktuur loodi eesmärgiga olla alternatiiviks liikumisvõimalusele, et inimesed pääseksid tänapäeval liiklusest, mis hävitab suurlinnakeskusi.

Boring Companyl on käsil veel ĂĽks tunnel. Ăśhe neist avamine hiljuti “peatati”, kuid “Dugout Loop” jätkus, ĂĽhendades mitu Los Angelese asukohta Dodgeri staadioniga; Chicago Express Loop, mille eesmärk on hõlbustada juurdepääsu O’Hare’i lennujaamale; samuti „Idaranniku aas” Washingtoni DC ja Marylandi linnade ĂĽhendamiseks.