Emotikonid võivad olla osa mitmest Põhja-Ameerika registreeringust

Emotikonid on meie digitaalse suhtluse oluline osa. Nukud, mida me sageli oma sõnumitesse lisame, on saabunud maailma vallutama ning ilmuvad pärast filmimist ja kaupade müüki ka Põhja-Ameerika numbrimärkidele. Seda võimaldavad seadused võeti kasutusele Vermonti osariigi esindajatekojas.

Dokumendi esitamise eest vastutav demokraat Rebecca White rõhutas, et eelnõus kaalutakse emojide kasutuselevõttu registreerimise kohta, kaaludes vaid kuut. Pilt ilmub koos sõidukite identifitseerimise ettevalmistamise eest vastutava mootorsõidukite komisjoni välja antud tähtede ja numbritega.

Kui see seadus vastu võetakse, lubab Vermont esimesena USA osariigist emojisid registreeringutesse lisada, kuid see pole esimene koht maailmas, kes sellise loa annab. Austraalias Queenslandis on juriidiline kontroll kehtinud alates 2019. aastast. Emotikonide lisamine 336 dollari suurusele registreerimistasule.

USA osariik ei ole veel avaldanud, miks moodustavad emotikonid rühma, mille hulgast saavad juhid ise valida või kas nende juba välja töötatud versioone ümber joonistada või kasutada. Austraalias on ametivõimud otsustanud kujundada ümber viis kõige populaarsemat.