Enam kui miljon õpilast naaseb klassi “tuleviku kooli”, mis jääb vananenuks

Uue õppeaasta saabudes, mis kestab 10. – 16. Septembrini enam kui miljonile õpilasele, on jätkuvalt üks peamisi probleeme enamiku Portugali koolides leiduva arvutimaterjali vananemine. Nagu riikliku koolidirektorite ühenduse president Manuel Pereira TSF deklaratsioonis märgib, on enamik seadmeid olnud juba üle kümne aasta.

2008. aastal lubas JosĂ© SĂłcratesi juhitud valitsuse rakendatud hariduse tehnoloogiakava muuta haridusasutusi tehnoloogiliselt, e-Escola e-Escolinha projekti kaudu koos sĂĽlearvutite ja kuulsa Magalhaga. 400 miljoni euro suurune investeering on suunatud “tulevikukooli” omamisele, kus on näiteks printer, videoprojektor, igas klassiruumis Interneti-ĂĽhendusega arvuti ja interaktiivne tahvel iga kahe toa jaoks.

Rohkem kui kümme aastat pärast 500 000 arvuti kasutuselevõttu Portugali koolides ei ole klassiruumide tehnoloogilise arengu lubadused täielikult täidetud. Hariduse ja teaduse statistika peadirektoraadi (DGEEC) aruande kohaselt on sellised seadmed 2019. aastal, välja arvatud piiratud arv arvutit ühe õpilase kohta ja enamikul arvutimaterjalidest veel Interneti-ühendus, vananenud. .

“Enamik koole sai ajavahemikul 2007-2009 uusi arvutimaterjale ja vajalikus koguses, kuid reaalsus on see, et sellest ajast alates pole värskendusi ega asendusi olnud,” ĂĽtles Manuel Pereira TSF-ile, lisades, et ka haridusasutuste eelarved ei võimalda suurendada. nii tarkvara kui ka riistvara osas.

Riikliku koolidirektorite assotsiatsiooni president loodab, et lähiaastatel astub valitsus olukorra parandamiseks käimasolevaid samme, annab koolidele võimaluse „oma eelarvest lähtuvalt materjale osta ja ajakohastada“ või võtta ise initsiatiiv ja „pakkuda koolidele uue materjaliga ja tagades neile aastaeelarve koostamisel võimaluse alandavate materjalide asendamiseks ”.