Enam kui pooled portugallased kaaluvad mustal reedel veebis ostu sooritamist. Tehnoloogia oli nimekirja eesotsas

Kuulsa musta reede saabudes teatas Google Portugal uuringu tulemustest, mis näitavad, et enam kui pooled portugallased kaaluvad 29. novembril ostlemist. Sel esmaspäeval avaldatud andmete kohaselt kasutab 64% inimestest võimalust seda veebis teha, kusjuures tehnoloogia on tänaseks teine ​​kõige enam hääletatud kategooria.

Tehnoloogiatoodete (49%) ette kerkis vaid rõiva- ja jalatsisektor, antud juhul tegi selle valiku 56% vastanutest. Sel aastal olid juhuslikud ostud seevastu suunatud peamiselt tarbijatele (58%), järgnesid jõulukinkide ostud (29%) ning lõpuks pere ja sõprade ostud (27%).

2018. aastal oli novembris musta reede nädal kõige rohkem otsinguid Google’is Portugalis, kusjuures enamik neist tehti mobiilseadmetes, “mis näitab, et võimaluste, pakkumiste ja kampaaniate otsimine võib toimuda igal ajal ja mis tahes seadmest”, kirjutas Google. Portugal avalduses.

“Kuna BlackFriday on Portugalis ĂĽks suuremaid tarbimishetki, on loomulik, et tarbijad kalduvad rohkem bränditeabe poole ja teiselt poolt otsivad kaubamärgid tarbijateni jõudmiseks mitut valemit ja strateegiat,” ĂĽtles Google’i valdkonnajuht Joana Bastos. Seetõttu pole ĂĽllatav, et „tarbijakogemus on ĂĽha enam omikanaliline”, see tähendab nii veebi- kui ka fĂĽĂĽsilistes kauplustes.

Uuringus osales 5000 inimest, keda Google Portugal uuris selle aasta juulis.