contador gratis Saltar al contenido

Enam kui pooled teismelised veedavad klassideta päevadel neli tundi sotsiaalmeedias – Internetis

Enam kui pooled teismelised veedavad klassideta päevadel neli tundi sotsiaalmeedias - Internetis

Eriti klassideta päevadel ja isegi enne COVID-19 pandeemiast tingitud sünnitust kasutavad mobiiltelefone üha enam noored, kes veedavad suhtlusvõrgustikes keskmiselt neli tundi. See on alkoholi tarbimise, tubaka, narkootikumide ja sõltuvust tekitava käitumise ning muude 2019. aasta sõltuvuste uuringust valminud portree, milles osaleb enam kui 26 tuhat õpilast vanuses 13–18 aastat.

Aruande kokkuvõtte avaldas täna sõltuvust tekitava käitumise ja sõltuvuse sekkumisteenistus (SICAD), mis tulenes küsitlusest, mis viidi läbi 734 riigikoolis, kus 1550 klassi õpilased osalesid anonüümselt ja isegi klassiruumides.

Andmete kohaselt on sotsiaalvõrgustike kasutamine väga massiline. Eelmisel nädalal pääses suhtlusvõrgustikesse 96% ja enamik (72%) mängis eelmisel kuul elektroonilisi mänge. Tuleb märkida, et märkimisväärne osa, 13%, on viimase 12 kuu jooksul mänginud pärisrahaga.

Korrektsuse osas näitavad uuringud, et 55% pääseb sotsiaalsete võrgustike juurde neli või enam tundi päevas ilma koolita, kuid protsent langeb koolipäevadel, mis on 32%.

Elektrooniliste mängude puhul on vähem inimesi, kes veedavad neli või enam tundi päevas mängides, 29% tunnistas, et tegid seda eelmisel kuul, koolipäevadel ja 11% teatas, et mängisid sel ajal koolipäevadel

Kassamängude kohta öeldakse, et teismelised teevad peamiselt spordiennustusi ja mängivad loteriisid, kuid nad mängivad ka kaarte või täringuid ja mänguautomaate.

See analüüs keskendub ka alkoholi, tubaka, narkootikumide ja narkootikumide tarbimisele kooskõlas 2015. aastal registreeritud andmetega.

Toimetaja märkus: uudiseid on täiendatud lisateabe ja diagrammidega.