Enamik DTT-dekoodreid maksab vähem kui 30 eurot

Eelmise aasta septembris oli 62,1% Portugalis müüdud DTT-dekoodrite kastidest hinnaga alla 30 euro ja 32,7% -l oli hind vahemikus 30 kuni 50 eurot, ütles Anacom.

Andmed näitavad, et DTT-dekoodri hind on jätkuvalt langustrendis. 2011. aasta kolmandas kvartalis oli keskmine väärtus umbes 37 eurot, 18% madalam kui eelmises kvartalis.

Septembris oli keskmine hind 34 eurot, 24,4% madalam kui juunis, kuu, mil dekoodri keskmine hind oli 45 eurot.

Kokkuvõttes moodustas kolmandas kvartalis alla 30 euro hinnaga DTT-dekoodrite müük 48,8% kogu müüdud seadmetest.

“Tarbijad panustavad kihlvedudele odavaimate seadmete ostmise eest turul, et tagada nende üleminek DTT-le,” ütlesid reguleerivad asutused ajakirjandusele saadetud märkuses.

Hiljuti värskendas Deco DTT-ga ühilduvate dekoodrite loendit, mis nüüd kogub teavet enam kui 51 mudeli kohta, hinnaga alates 27,90 eurot. Ühingu oma veebisaidil avaldatud loendis on võimalik saada teavet hindade, funktsioonide ja kaupluste kohta iga mudeli jaoks parimate hindadega.

Kuigi näidatakse, et digiboksi müük kasvab “heas tempos” (juulist septembrini on kasv 29%), on “absoluutarvudes ikkagi palju alla sujuva rände jaoks vajaliku”, leiavad Anacom.

Ajal, mil kogu elanikkond on juba DTT-ga hõlmatud, väidavad reguleerivad asutused, et “on oluline, et inimesed hakkaksid üleminekuks valmistuma kohe, vältides viimaste päevade stressi ja riski, et ajutiselt telerit ei vaadata”.

“Tegelikult, kui kõik jätavad viimaseks päevaks DTT-le rändamise, on tõenäoline, et nad ei leia odavaima hinnaga seadmeid või et nad ei leia isegi seadmeid müümiseks, sest selle stsenaariumi korral võib laos otsa saada,” ütles ta. hoiatas Anacom.

Riiklikud analoogtelevisiooni katkestused algasid 12. jaanuaril, järgnevad Assoorid ja Madeira 22. märtsil ning 26. aprillil kogu riigis.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi